Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Grudzień 21, 2014, 16:53:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1 2 3 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ANTURIUM - choroby i szkodniki  (Przeczytany 44812 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ania56
Nowicjusz
*

« : Lipiec 29, 2006, 09:01:15 »

cześć, mam problem. na moim anturium zrobiły sie brunatne plamy. co robić Question
« : Lipiec 29, 2006, 09:01:15 »

Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Lipiec 29, 2006, 09:43:26 »

Opisz dokładnie jak ta plama wygląda i jak się zajmujesz rośliną.

Pozdrawiam - Agata
elvirczak
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2006, 09:48:42 »

Na lisciach, kwiatach czy na tym i na tym?
Jak u mnie byly brunatno-brazowe plamy na kwiatach, to bylo to spowodowane przelaniem rosliny. Zmienilam jej ziemie i nie przelewalam i plamy ustapily.
ania56
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2006, 18:10:14 »

brunatne plamy sa tylko na liściach. dostalam go niedawno i plamy chyba już byly tylko malo widoczne. przesadzilam go do ziemi uniwersalnej. czy te liście nalezy wyciąc a może zostawić. jaka ziemia bylaby najodpowiedniejsza. Question
dziekuję za zainteresowanie
ana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2006, 15:08:30 »

pod spodem liści są maleńkie białe paskudstwa. pod liściem nie ma pajęczynek tylko  są one pokropkowane na brązowo natomiast kiedy patrzę na liście z góry to widzę pożółknięte boki.
czym to zwalczyć?
Zoe
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 06, 2006, 18:51:04 »

Jeśli jest tego niewiele to doniczkę wstaw do torby foliowej i w miarę szczelnie zawiąż. Połóż rękę na doniczce tak byś lićie miała między palcami i silnym strumieniem z prysznica spróbuj zmyć. Jutro rano popatrz bo coś tam chyba zostanie to przygotuj letnią wodę z dodatkiem mydła i jakiegokolwiek spirytusu lub denaturatu i watę. Umocz watę w płynie i zetrzyj resztki robali z liścia. Watki zmieniaj za każdym liściem bo oprócz robali zbierasz także ich jaja a tych nie widać i brudną watą rozniesiesz je po roślinie. Wówczas problem po kilku dniach powróci.
ana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Październik 06, 2006, 20:07:57 »

Dzięki! Jutro będę zwalczać paskudniki Cool
ainka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2007, 08:04:59 »

Dziewczyny u mojego anturium wystepuja na koncowkach lisci. Myslicie ze go przelalam? Prosze o informacje.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 23, 2007, 09:10:13 »

Czy tak to wygląda?
Bo jeśli tak, to jest to spowodowane zbyt suchym powietrzem. Miseczka z wodą pod roślinę.
ainka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Styczeń 23, 2007, 11:27:57 »

Zoe nie az tak ale same koncoweczki. Zraszam je prawie codziennie myslisz ze potrzebuje wody? Dac je zimniejszego pokoju? Mam nadzieje ze mi nie padnie bo bardzo mi sie tek kwiat podoba  Sad
Zoe
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 23, 2007, 13:20:12 »

Przeczytaj jak pomóc roślinie i uniknąć zasychania końcówek http://www.floraforum.net/sutra4998.html#4998
Lambada
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 13, 2007, 18:01:00 »

U mnie się nie otwiera ten link. Można prosić go jeszcze raz?   Mr. Green
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Sierpień 14, 2007, 06:51:37 »

kupiłam wczoraj anturium z przeceny. było lekko oklapnięte ale raczej mam ręke do kwiatów więc pomyślałam że spróbuje je podleczyć. problem w tym że nigdy nie miałam anturium i nie za bardzo znam się na ich pielęgnacji... Neutral na necie już co nieco wyczytałam na temat podlewania, podłoża, wilgotności, nawożenia i takie tam ale nigdzie nie znalazłam szczegółowego opisu chorób Sad dlatego wołam o pomoc Exclamation po dokładnych oględzinach mojej nowej roślinki w domu zobaczyłam że liście maja brązowe plamy... nawet te młode, świerzo wytpuszczone! podejrzewamże może roślinka miała za sucho ale potrzebuje potwierdzenia Smile czy wystawiłam dobrą diagnozę Question i co zrobić żeby uratować moje anturium? czy odzyska samo siły przy właściwej pielegnacji czy musze cos zastosowac?

Zoe
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 14, 2007, 08:34:01 »

Profilaktycznie zastosuj opryskanie Bravo. Kupisz w sklepie ogrodniczym. Brązowe plamy na liściach mogą być spowodowane bardzo różnymi czynnikami. To trzeba zobaczyć by być pewnym.

Przeczytaj http://www.floraforum.net/topics21/rada-dla-kupujacych-kwiaty-w-doniczkach-vt3292.htm
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Sierpień 14, 2007, 08:38:10 »

zoe bo ja to anturium przesadzilam od razu wczoraj do nieco wiekszej doniczki, ale bryla korzeniowa byla bardzo zbita i zastanawialam sie czy czasem nie powinnam usunac czesci korzeni zeby bylo wiecej miejsca? mozna cos takiego zastosowac? to nie zaszkodziloby roslinie?

Zoe
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpień 14, 2007, 08:56:30 »

Korzeni raczej się nie usuwa ale można trochę rozluźnić. A jeśłi już coś trzeba usunąć to ze środka bryły. Na razie zostaw tak jak jest.
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Sierpień 15, 2007, 15:08:17 »

Zoe udalo mi sie zrobic zdjecia mojego biednego anturium. niestety robione sa aparatem wiec jakosc raczej kiepska... czy to brazowiennie lisci wskazuje na jakas chorobe czy to moze tylko przesuszenie?

Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Sierpień 15, 2007, 15:09:00 »

jak tylko dojde do tego jak sie przesyla zdjecie to je przesle  Wink

Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Sierpień 15, 2007, 15:45:01 »

Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Sierpień 15, 2007, 15:47:09 »

kurcze, ale troche slabo widoczne... czy ktos wie co to moze byc?

Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Sierpień 15, 2007, 15:48:15 »

JeyDee, dzieki za pomoc! jak widzisz, udalo mi sie!  Very Happy

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #21 : Sierpień 15, 2007, 15:51:54 »

Cokolwiek to jest - ja bym te liście wywaliła.  Resztę opryskaj i podlej Bravo (słuchaj Zoe, a dobrze na tym wyjdziesz  Very Happy ).

Widzę, że fotosik obcykany  Mr. Green

Pozdrawiam - Jola Smile

A Stefek bezczelnie zmienił szkodę...
Moje chychcie
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #22 : Sierpień 15, 2007, 15:52:42 »

Cytat: "Róża"
dzieki za pomoc

Iii, tam... nie ma za co  Very Happy

Pozdrawiam - Jola Smile

Moje chychcie
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Sierpień 15, 2007, 15:54:09 »

ale to prawie wszystkie liscie takie sa! mam sciac cala roslinke?  Sad kupilam go w markecie, myslalam ze go po prostu zasuszyli i ze szybko odzyska sily ale teraz juz nie jestm tego taka pewna Sad a na co jest bravo? na grzyby?

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #24 : Sierpień 15, 2007, 15:55:17 »

Cytat: "Róża"
na grzyby?

Tak.
No to może wytnij tylko najgorsze.

Pozdrawiam - Jola Smile

Moje chychcie
Zoe
Gość
« Odpowiedz #25 : Sierpień 15, 2007, 19:40:45 »

Różo tak wyglądaja liście rośłiny raczej zalanej. Czyli jak ma bardzo mokro w ziemi. Niemniej idź do ogrodniczego sklepu. Kup środek grzybobójczy może być Bravo. W domu zrobisz roztwór dając na litr wody 1,5 mililitra środka(miarka jest w pudełeczku). Dobrze wymieszaj w opryskiwaczu. Faktycznie usuń te najgorsze liści a resztę opryskaj. Podejrzewam, że za 4 -5 dni będziesz musiała opryskać jeszcze raz.

Tych uszkodzonych liści nie odratujesz. Chodzi by zatrzymać rozwój choroby i utrzymać te liście na rośłinie jak najdłużej w oczekiwaniu na wypuszczenie nowych liści.

Nie podlewaj tym środkiem, on się do tego nie nadaje.
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Sierpień 25, 2007, 16:14:57 »

zoe zrobilam tak jak mowilas... spryskalam juz dwukrotnie moje anturium bravo i nie wiem co dalej. jak rozpoznac czy juz jest wszystko w porzadku? wszystkie liscie scielam bo wszystkie byly zaatakowane grzybem Sad teraz ta cala bryla z ktorej wychodzily liscie zaczyna brazowic, chyba schnac... nie wiem czy udalo mi sie pozbyc grzyba i czy to narmalne, czy to wszystko musi uschnac, zeby mogly nowe, zdrowe liscie wyrosnac... moglabym zrobic zdjecie ale tylko telefonem wiec nie wiem czy to wiele da... czy ono umiera? Crying or Very sad

Zoe
Gość
« Odpowiedz #27 : Sierpień 25, 2007, 16:17:02 »

Lepsze z telefonu niż żadne.
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Sierpień 25, 2007, 16:46:51 »

troszke to trwalo ale zrobilam te zdjecia... nie ma sie co oszukiwac-sa niewyrazne... ale i tak widac ze roslinka jest w oplakanym stanie  Sad wyraznie jedna strona bardziej zeschla i to dopiero po drugim oprysku... zoe, a najgorsze jest to ze anturium wypuscilo nowego listka (widac go na jednym zdjeciu, taki jasniejszy) i boje sie ze zeschnie razem z cala roslina  Crying or Very sad  

Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Sierpień 25, 2007, 16:51:36 »

celowo dalam tyle zdjec dla wiekszej pewnosci, sfotografowalam z kazdej strony...

a tutaj widac ten nowy listek

Strony: 1 2 3 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: