Kaktus wielkanocny - czemu nie kwitnie?

(1/1)

sparkle:
Dostałam go w prezencie jakieś 3 lata temu. Miał piękne czerwone kwiatki ale niestety od tamtego czasu ani razu ich już nie widziałam. Co można zrobić aby ponownie zakwitł? Jakie warunki muszą być spełnione aby zakwitł po raz kolejny?

JeyDee:
Poczytaj wątki o grudniku i epiphyllum - to kaktusy o podobnych wymaganiach.

Avocado:
Kaktus wielkanocny/grudnik to te same kaktusy tylko „podobno” kwitną w innej porze. Są straszliwie proste w uprawie i zazwyczaj bezproblemowo kwitną przez cały rok w małych ilościach, a na marzec/kwiecień w przypadku kaktusa wielkanocnego, a na grudzień/styczeń w przypadku grudnika (zygokaktusa) obficie osypane są kwiatami w barwie czerwonej, różowej, białej itd. Kaktusy te potrzebują mokrego podłoża do szybkiego wzrostu i nie przepadają za suchym powietrzem. Rosną bardzo szybko / z roku na rok nawet podwajają swoją objętość w tym kwitnienie. Ze względu na czas kwitnienia i na wymagania wodne nie powinny być przesuszane i nie muszą być zimowane aby kwitły.

Tak czy siak jak sama nazwa wskazuje jest to kaktus i na następny raz proponuję wklejać tego typu wątki w dziale „Kaktusy i Sukulenty’

Avocado:
A to znalazłem w necie

Aby zygokaktus zakwitł ponownie należy mu zapewnić dwukrotny odpoczynek w ciągu roku. Pierwszy od sierpnia do października, drugi po przekwitnięciu rośliny (na przełomie lutego i marca). W tym czasie przenosimy ją w nieco chłodniejsze miejsce, skąpiej podlewamy (gdy liście zaczynają się lekko kurzcyć) oraz zaprzestajemy nawożenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości