Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Grudzień 18, 2014, 14:22:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmnażanie  (Przeczytany 15098 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Saraaa
Nowicjusz
*

« : Maj 16, 2008, 13:08:34 »

Po raz kolejny  wykaże się niewiedzą. Very Happy Już na początku zaznaczam, iż nie miałam zielonego pojęcia w jakim wątku to umiescic,a poza tym dopiero wdrażam się w ogrodnictwo, ale jak to mówią: kto pyta nie błądzi Smile

Tak jak w temacie chodzi mi o rozmnożenie:
- Clematis'a alpina "Willy". Już od 1 miesiąca rośnie w gruncie. Tuż przed posadzeniem zerwałam niezdrewniałą gałązke i włożyłam do wody. Do tej pory nic nie pusciło. Czy da się tak je rozmnoży, czy może jest inny sposób?

- Winogrona. Z tym jest większy problem. Dostałam od sąsiada mowe pędy winogron i włożyłam do wody. Czy jest szansa na ukorzenienie? Spotkałam się również z taką opinią iż zerwane pędy z owocujących winogron owszem urosną, ale nigdy nie zaowocują. Czy to prawda?

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś wyrozumiały, kto z góry nie osądzi tego tematu za głupi. Po raz kolejny zaznaczam, że jestem ZiElOnA Cool

Wszystkie domowe nadwyżki przyjmę z przyjemnoscią Very Happy
« : Maj 16, 2008, 13:08:34 »

zenia
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2008, 13:42:09 »

Witaj.Clematisy....czyli powojniki, ja zawsze robię to tak że od rosnącego powojnika przyginam gałązkę tuż do ziemi i przysypuję ją ziemią,koniec gałązki zostawiam na wierzchu. Kiedy widzę że na końcu gałązki są nowe wypusty..odcinam od powojnika ową gałązkę.Co do winogron...tym się zajmuje M....tak właśnie robi.Ucina zdrewniałą gałązkę i wsadza do wody.Ukorzenianie trwa czasem dość długo.......no i robi to bardzo wcześnie.Nie wiem czy teraz nie za póżno.Pozdrawiam. Very Happy Very Happy Very Happy

Saraaa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2008, 17:26:11 »

Hmmm no to chyba będe musiała poprosi sąsiada o zdrewniałe gałązki, a nie wiosenne pędy Confused

Zenia, z tą gałązke od powojnika to przycinałaś nad ziemią czy właśnie spod - z wypuszczonymi korzeniami? Laughing

Dziękuję za odpowiedź Very Happy

zenia
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2008, 19:37:14 »

Chyba niezbyt dobrze potrafiłam Ci wytłumaczyć.Powojnik od dołu ma zdrewniałe pędy.Taki pęd nie da się przygiąć do ziemi całkowicie płasko by nie złamać.Będzie to trochę przygięte w pałąk.Środek pędu przysypiesz ziemią i gdy na końcu wypuści to odetniesz od strony starego powojnika.Jeśli coś nie tak wytłumaczyłam ...pytaj. Smile Smile

Aga73
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2008, 19:42:17 »

Zenia świetnie wytłumaczyłaś, Saro to takie wiotkie pędy przysypuje się ziemią.. a winogron powinien puścić korzenie i to, że nie owocuje to bujda!

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
zenia
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Maj 16, 2008, 21:36:58 »

Aga...a wiesz że tego nie wiedziałam iż można także ukorzenić z pędów zielonych.Byłby to łatwiejszy sposób,bo pędy takie są wiotkie. Ja zawsze tylko z tych na pół zdrewniałych.Nie pozostaje mi nic innego jak przekonać się. Confused Confused

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #6 : Maj 16, 2008, 22:42:23 »

Dziewczyny, najskuteczniej rozmnaża się powojniki zimą.
Na jesieni jeden pęd (taki najbardziej skłonny do położenia) trzeba odplątać z kratki (czy na czym tam się pnie), położyć na ziemi (uważając oczywiście, żeby nie złamać), zasypać i zostawić. Wiosną z każdego zasypanego "kolanka" wyrośnie nowa roślina.
Można też ściąć wszystkie pędy na wysokości ok.70 cm, rozłożyć na ziemi i zasypać. Warstwa ziemi na pędach ok. kilku cm.
Trzeba tylko pamiętać wiosną, żeby w miejscach, gdzie są zasypane pędy nic nie robić - nie kopać, nie grabić, nie odchwaszczać, bo bardzo łatwo jest zniszczyć wschodzące powojniki.

Pozdrawiam - Jola Smile

A Stefek bezczelnie zmienił szkodę...
Moje chychcie
Saraaa
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2008, 08:54:58 »

Teraz już wszystko wiem Very Happy Muszę tylko  poprosic sąsiada o zdrewniałe pędy winogron..., a o tym nieowocownaiu... gdzie je to przeczytałam?

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: