Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Listopad 01, 2014, 08:54:25
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drzewko bonsai  (Przeczytany 52481 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #30 : Grudzień 17, 2006, 14:46:19 »

Basiu preferujemy miniaturki ale jeśli chcesz wkleić w pełnym rozmiarze to musisz je zmniejszyć do 100 kilobajtów uzyskasz to jeśli zdjęcie będzie miało trochę mniej niż zwykła pocztówka czyli szerokości około 12 cm.
W tym wszystkim chodzi o to by ramki forum nie rozjeżdżały się zbytnio. I na mniejszych monitorach dało się je oglądać w całości bez konieczności przesuwania suwakiem.

Mnie u twojego ostatniego drzewka zainteresowała ta bardzo ciemna kora na styku pnia z ziemią.  Tak było zawsze? Jeśli nie to zdrap lekko skórkę i sprawdź, czy drewno jest jasne. Sprawdź też na korzeniach przy pniu.

Powiedz nam jeszcze Basiu co ma sugerować ten baner w twoim podpisie.
Bo jest ładny ale chba nie chodziło ci o reklamę fotosika?
« Odpowiedz #30 : Grudzień 17, 2006, 14:46:19 »

bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #31 : Grudzień 17, 2006, 16:03:09 »

Zaczynam od konca -moj banerek jest tym ktory uzywam zawsze na forach i sa to moje psy silver i Niko. ten banerek przedstawia to co bardzo kocham-Pasja moja sa te 2 rasy psow oraz kwiaty. Nazwa animals world jest nazwa mojego forum o psach i wszystkich zwierzetach.
Kwiaty  przywoze z Holandii bo tam pracuje.{pracuje w nich -gerbery)  mam duzy dostep do wielu gatunkow i tych cietch i doniczkowych.
Oczywiscie dostosuje sie do wymagan i preferowanych rozmiarow fotek. moge je zmniejszyc , to nie problem . jestem zadowolona ze was znalzlam i moge sie wiele dowiedziec i nauczyc. ostaram sie dzis wieczorem pozmijejszac fotki.z tym bonsai tak bylo od poczatku znajoma go chciala wyrzucic wiec przygarnelam to biedactwo.obejrzałam go ten pien i okazuje sie ze ma tak tylko zjednej strony. Korzonki sprawdze moze jutro bo przesadze go do innej doniczki-tylko musze kupic specjalna dla bonsai i wiekszej i zobacze jego korzonki.jak mmylslisz Zoe co to by moglo byc to ciemniejsze zabarwienie pnia? nawet nie zwrocilam na to uwagi a znam to drzewko od momentu kupna.

serdecznie pozdrawiam bascha
Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #32 : Grudzień 17, 2006, 17:08:34 »

Pierwszy to chyba ficus retusa - chyba najłatwiejsze do prowadzenia bonsai.

P.S. Moja serissa ma zwiędniete listki - chyba zaszkodziło jej wietrzenie  Embarassed

Agnieszka

['] Z
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #33 : Grudzień 17, 2006, 20:24:48 »

Foxtrot -to napewno sa bonsai.z tego co sie orientuje bonsai jest robiony z wielu gatunkow i kazdy jest inny i ma rozna nazwe. nawet na doniczkach widac napisy ze to bonsai.

Zoe
Gość
« Odpowiedz #34 : Grudzień 17, 2006, 21:11:49 »

Basiu a zardapałaś korę? To ważne. Bo jeśli pod korą jest jasne drewno bez żadnych smug to wszystko w porządku. Dlatego też prosiłam by zadrasnąć skórkę na korzeniu tuż przy pniu.

Po prostu tak objawia się wiele chorób więc dobrze byłoby to wiedzieć, a roślinie krzywdy nie zrobisz. Wystarczy twardy paznokieć lub penseta lub inny przyrząd do pielęgnacji paznokci.
Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #35 : Grudzień 17, 2006, 21:14:58 »

Cytat: "bascha"
Foxtrot -to napewno sa bonsai.z tego co sie orientuje bonsai jest robiony z wielu gatunkow i kazdy jest inny i ma rozna nazwe. nawet na doniczkach widac napisy ze to bonsai.

Basiu, to co kupiłaś/dostałaś to jest masowo produkowane skarłowaciałe drzewko - do bonsai, które jest prawdziwym dziełem sztuki, jeszcze mu bardzo daleko...
Zresztą moje też  Wink

Agnieszka

['] Z
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Grudzień 18, 2006, 01:05:43 »

Jest jasniutkie wyglada na zdrowiutkie.az mi  go zal ze musilam zadrapnac , ale warto by sie przekonac ze nie choruje.Przepraszam ale chyba forki dopero jutro zmiejsze dzis juz padam!

Famelio napewno do bonsai mu jeszcze daleko ale pod taka nazwa je sprzedaja nawet w holandii ,producenci tych drzewek.zawsze myslalm ze skarlowaciale drzewko jest jakims tam bonsai. wyglad napewno tez wiele daje i robi wrazenie. Prosze powiedz mi jak wyglada prawdziwy bonsai. Smile

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #37 : Grudzień 18, 2006, 09:55:28 »

Wystarczy wpisać hasło "bonsai" w wyszukiwarkę i już masz pełno pięknych , wypracowanych okazów. Otrzymanie prawdziwego pięknego bonsai to lata pracy i cierpliwości.
Ale ja nie kreuję się tu na eksperta! Jestem daleka od tego!
Moje bonsai też dostałam od osoby, która widząc nazwę "bonsai" skusiła się i kupiła. Wiesz, znam przypadek znajomych, którzy daleko w Polskę jechali, by kupić upragnionego czekoladowego labradora. Wprawdzie bez rodowodu, ale "po co im papierek, skoro to piesek do kochania". Minęło trochę czasu i z małej słodkiej "labradorki" wyrosła śliczna sunia rasy amstaff...
Powiem więcej - popularne lucky bamboo nie mają nic wspólnego z bambusami (oprócz nazwy) gdyż są dracenami...
Jak widzisz Basiu etykietka bonsai o niczym nie świadczy - tzn świadczy źle o producencie, gdyż nie podał Ci nazwy drzewka (choćby łacińskiej) i teraz musisz siedzieć w necie i szukać informacji, by wiedzieć jak je pielęgnować.
Życzę Ci powodzenia!

Agnieszka

['] Z
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #38 : Grudzień 18, 2006, 11:21:27 »

Dziekuje za odpowiedz.koniecznie musze zobaczyc jakie sa te cudenka bonsai ,Ja tez jestem laikiem w tej kwesti i wiem ze bonsai  sa bardzo drogie.Moje przywiozlam z Holandii, kupujac 2   u producenta a jeden znich ten najgorzej wygladajacy dostalam .powiem ci ze faktycznie masz racje ze czasem czlowike kupuje cos cobardzo chce a oakzuje sie ze nie jest to tym co chcielismy miec. Ogladalam wiele bonsai w Holandii w sklepach intaraktium i byly tansze i drozsze .Jedne znich kosztujac prawie50euro nie byly wvcale na moje laickie oko cudami nawet nie o wiele wiekszymi niz te tansze.Zaraz wpisze nazwy moim alabonsai w przegladarke i moze znajde cos na ich temat,Jesli znajde to postaram sie wkleic ,moze kiedys inni tez sie dowiedza wiele wiecej niz ja wiem na temat bonsai.co do znajomych ktorzy chcili kupic labradorka a kupili amastafa , wiele wiem na ten temat  i wiele slyszalam prowadze wlasne forum poswiecone psom i wszystkim zwierzakom a tam mozna sie wiele dowiedziec i czasem warto dolozyc pieniazkow ,badz kupic psa badz inne zwierze rasowe z paierkami ale tylko do kochania nie chcac go wystawiac tzw. rodowodowy nie wsytawowy.Cale szczescie ze nasz ukochane roslinki nie s tak drogie jak niektore rasy psow bio wtedy naprawde bylaby tonieuczciwosc producentow w tym wypadku bonsai.
Serdecznie pozdraiwam. Very Happy

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #39 : Grudzień 18, 2006, 11:29:21 »

Polecam:
http://bonsai.kamcio.com/

Agnieszka

['] Z
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Grudzień 18, 2006, 12:51:23 »

rewelacyjna stronka i forum.jakie tam cuda TO SA BONSAI!!  Very Happy  Very Happy Przepiekne! takiego raczej nigdy nie doczekam. Crying or Very sad
bede dbac o te moje alabonsai i zobaczymy co z nich wyrosnie jak nie padna szczegolnie ten bidulek ostatni> Evil or Very Mad

bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #41 : Grudzień 18, 2006, 17:54:12 »

Ja je dopiero kupilam a tego bez lisci dostalam bo mialo wyladowac w koszu wiec je zabralam.nie moga byc niezaniedbane  przezemnie takie byly w sklepie.j.kupilam moje pierwsze bonsai i prosze o porady jak o nie dbac !!

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #42 : Grudzień 19, 2006, 14:32:42 »

Basiu trudno w kilku zdaniach streścić wszystko - po to podałam Ci link, a foxtrot podał Ci tytuł dobrej książki, byś zrobiła z nich użytek  Very Happy

Agnieszka

['] Z
Zoe
Gość
« Odpowiedz #43 : Grudzień 19, 2006, 21:47:06 »

Agnieszko co się stało z twoim avatarkiem?
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #44 : Grudzień 19, 2006, 22:08:45 »

bardzo dziekuje za porady juz np, wiem ze stoja w nieodpowiednim miejscu.Musze je przeniesc na inny parapet. Moga miec za malo swiatla. potrzebuja tez mniej ciepla,niz maja do tej pory.Ksiazke oczywiscie kupie , bo chce nauczyc sie je pielegnowac i nie stracic ich!
dziekuje!

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #45 : Grudzień 20, 2006, 15:37:23 »

Cytat: "Zoe"
Agnieszko co się stało z twoim avatarkiem?

Nie wiem Zoe, ale ja go widzę bez zmian. A co jest?

Agnieszka

['] Z
BEATA1
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #46 : Styczeń 12, 2007, 22:11:48 »

Very Happy Hej. Jestem studentką wydziału ogrodniczego SGGW w Warszawie.
Tematem mojej pracy magisterskiej jest INTEGROWANA OCHRONA DRZEWEK BONSAI PRZED SZKODNIKAMI. Jednym z celów pracy jest przeprowadzanie ankiet z Bonsaistami. Więc PROSZĘ ,jak macie chwilkę czasu to wypełnijcie ankietę, którą zamieściłam poniżej a będe wam niezmiernie wdzięczna.
Im więcej osób wypełni ankietę tym moje wyniki badań będą bardziej rzeczywiste.
Możecie napisać nr. pytania i właściwą literkę odpowiedzi (można udzielić więcej niz jedną odpowiedż)
Z góry dziękuję

ANKIETA

1.Czy kiedykolwiek w trakcie uprawy drzewek Bonsai spotkali się Państwo z wystąpieniem szkodnika / (-ów)?

a)tak
b)nie
c)nie wiem

2.Z którymi szkodnikami z poniżej wymienionych spotyka się Pan/ Pani najczęściej:

a)przędziorki
b) wciornastki
c)miseczniki, tarczniki
d)ziemiórki
e)nicienie
f)inne
g)nie rozpoznaję szkodników

3.Przy zwalczaniu szkodnika wykorzystują Państwo:

a)metodę chemiczną (opryski preparatami owadobójczymi)
b)metodę mechaniczną (obcinanie porażonych pędów, zmywanie wodą)
c)metodę biologiczną (naturalni wrogowie szkodników)
d)inne
e)nie zwalczam szkodników

4.Z jakich źródeł czerpią Państwo informacje na temat metod zwalczania szkodników:

a)publikacje, artykuły, książki itp.
b)własna wiedza i doświadczenie
c)porady specjalisty

5.Czy znany jest Państwu termin INTEGROWANA OCHRONA ROŚLIN?

a)tak
b)nie

6.Czy według Państwa wystąpienie szkodnika na drzewku Bonsai jest dużą przeszkodą w hodowli?

a)tak
b)nie

7.Czy według Państwa wiedza na temat ochrony drzewek Bonsai przed szkodnikami jest potrzebna?

a)tak
b)nie

8 .Czy w uprawie drzewek Bonsai dominują u Państwa:

a) gatunki do nasadzeń zewnętrznych (ogrodowe)
b) gatunki do pomieszczeń (szklarniowe)

9.Jak pozyskuje Pan/ Pani drzewko Bonsai?

a).własna hodowla (tworzenie drzewka Bonsai od podstaw)
b).zakup drzewka krajowego
c).zakup drzewka importowanego z zagranicy
d).inne

10. Jeśli Pan/ Pani sam tworzy Bonsai to w jaki sposób pozyskiwany jest materiał wstępny ?

a).kupowany w szkółce
b).pozyskiwany ze środowiska naturalnego Smile  Smile  Smile  Smile
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Styczeń 15, 2007, 08:07:27 »

Ta ankieta miałaby lepsze powodzenie na tym forum.
Życzę miłej lektury.

http://bonsai.kamcio.com/index.php?sid=87905a36c5bd2170c1452d6779c0aa6d

Pozdrawiam Iwona

Zapraszam do naszej internetowej encyklopedii
pod adresem http://www.encyklopedia.multiflora.pl/
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #48 : Styczeń 21, 2007, 20:15:26 »

Na pierwszym zdjęciu Baschy na 3 stronie jest Ficus Ginseng. Dzisiaj właśnie zakupiłam taki okaz. Z tego co czytałam w necie jest on stosunkowo łatwy w uprawie i nie jedzą go szkodniki gdyż zawiera trujacy sok, który je skutecznie odstrasza. Z pisma obrazkowego na doniczce wynika, że wszystko lubi umiarkowanie tzn. półcień, średnio wody (pewnie te grube bulwowate korzenie? magazynują wodę), chyba lubi zraszanie. I tylko nie wiem co oznacza  gwiazdka (może prowadzi nocny tryb życia  Wink )

Pozdrawiam Lidka
Przyjaciel Bonsai
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #49 : Luty 18, 2007, 23:05:06 »

Witam,

Zapraszam wszytkich chetnych do poznania tajników sztuki bonsai na warsztaty bonsai oraganizowane przez Przyjaciół Bonsai. Szczegóły tutaj: http://www.przyjacielebonsai.pl/warsztaty.htm

Pozdrawiam.
Robert Napieralski.
Przyjaciele Bonsai.
ewka_85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #50 : Marzec 04, 2007, 12:54:39 »

Hej Czy wie ktoś moze gdzie można kupic w bydgoszczy drzewko Bonzai ? Najlepiej w jakiejś przystepnej cenie Confused
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #51 : Marzec 04, 2007, 14:30:43 »

Hej, witaj Ewko z Bydgoszczy  Very Happy
Takie oszukane to widziałam w Castoramie a te prawdziwe to nie są (przynajmniej dla mnie) w przystępnej cenie.  Wink

Pozdrawiam Lidka
tellerka
Rezydent

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #52 : Marzec 04, 2007, 16:52:31 »

No niestety.. te hodowane wiele lat muszą miec swoją cenę... a te mniej profesjonalne.. to już zależy od gustu.. co się komu podoba.. bywają i w Castoramie i w innych tego typu sklepach. A może coś w internecie znajdziesz? Czasem hodowcy mają swoje strony... Smile

Pozdrawiam Smile

aga_ie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #53 : Marzec 06, 2007, 03:29:06 »

witam Smile
Ja 3 tyg temu dostalam  takie 4 letnie drzewko bonsai LIGUSTR

Po kilu dniach opadly mu wszytskie listki, przestawilam je na parapet ale do dnia dzisjeszego nic sie nie zmienilo.
Galazki i pien jest calkiem suchy Sad Zastanawialam sie co jest powodem tego, dzis odkrylam, ze po wyciagnieciu z doniczki drzewko nie mialo ziemi tylko bryle zkorzenia na wierzchu przysypana ziemia, mialam je przesadzic po 2-3 tyg jak sie zakliamtyzuje, zrobilam to dzis ale pewnie jest juz za pozno Sad
[/img]
Zoe
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 06, 2007, 09:17:51 »

Poczekaj może wypuści z pączków śpiących pod warunkiem, że nie wszystko jest suche.
Kataszka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #55 : Marzec 06, 2007, 16:02:59 »

a ja mam takie pytanko- dzisiaj zakupiłam sobie NASIONKA  drzewka oliwnego i klonu z zamiarem wyhodowania bonsai. Zastanawiam się, czy ktoś może mi powiedzieć jak sie wogóle do tego zabrać i jak oceniacie moje szanse. Czekam na porady i info czy ktoś już tego próbował Rolling Eyes w końcu do odważnych świat nalezy Exclamation  Surprised  
serdecznie pozdrawiam
aga_ie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #56 : Marzec 06, 2007, 16:11:13 »

Cytat: "Zoe"
Poczekaj może wypuści z pączków śpiących pod warunkiem, że nie wszystko jest suche.

No wlasnie wszystko jets suche, tyle tylko, ze korzenie sa zdowe bo biale wiec wsadzilam je do ziemi, moze sie odrodzi ale nadzieja jest chyba nikla Sad
tellerka
Rezydent

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #57 : Marzec 06, 2007, 17:04:11 »

Cytat: "Kataszka"
w końcu do odważnych świat nalezy Exclamation  Surprised  

To nie kwestia odwagi a ... cierpliwości. Bo to potrwa dlugie lata.  Rolling Eyes
Osobiście wolę wstępnie przygotowane drzewko Smile

Ale swoje zasuszyłam.. Sad

Pozdrawiam Smile

aiszo
Rezydent

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #58 : Marzec 06, 2007, 17:13:06 »

Kataszka, parę postów wyżej są namiary na potrzebne  strony.

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
ori
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #59 : Marzec 21, 2007, 08:18:54 »

moje drzewko od roku stoi w miejscu może trzeba przesadzić prosze o radę
to pierwsze dzrzewko to fikus
natomiast moje drugie drzewko powstało przez przypadek
kot zrzucił z parapetu doniczkę z gruboszem
a na drugi dzień koteczek skasował wszystkie liście i tak juz pokiereszowanwanemu dzrzewku
i tym sposobem powstał mój ochotnik na bonsai
co roku obrywam wszystkie liście
tak w połowie czerwca
to się jakoś nazywa ale w tej chwili ne pamiętam jak

--- napisałeś to w 9 postach jeden pod drugim, spamujesz forum w ten sposób, to pierwsze ostrzeżenie dla Ciebie, masz jakiś problem z obsługą forum? możesz poruszyć ten temat w dziale "Dyskutujemy o naszym forum" lub "Kawiarence" --- Tomek / Admin

pozdrawiam

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: