Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Październik 24, 2014, 12:14:54
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drzewko bonsai  (Przeczytany 52237 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
athenka
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 09, 2005, 21:44:14 »

witam!
ostatnio zainteresowalam sie drzewkami bonsai i zapragnelam je miec Smile w zwiazku z tym chcialabym sie zapytac, moze ktos posiada owe drzewko i moglby mi poradzic co powinnam zrobic przed kupnem.. gdzie powinnam kupic, na co zwracac uwage,jak je pielegnowac, ewentualnie gdzie znajde fachowe porady. bylabym wdzieczna za odpowiedz Smile
« : Czerwiec 09, 2005, 21:44:14 »

donek7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 10, 2005, 07:08:16 »

No więc tak ja pragne miec CYTRYNĘ jest fajna te drzewka o ktorych wspominasz to podobno prawdziwe cudenka jednak szybko sie rozrastaja i sa ogolnie piekne ale na duza przestrzen chyba ze mowimy tu o miniaturkach. Jednak polecam Ci :
Smile doza donica
Smile drzewko kupisz najczesciej w Centrum typu "Agro"
Smile ziemia lekko kruszona i twarda
Smile znajdz miejsce ciepłe a zarazem oswietlone dobrze
Smile pamietaj o mnie gdy Ci całe mieszkanie zarosnie...Wink

Sprawdzalność mego przepisu to około: 10%/100%
                                 :-*

enrgiczny i statyczny trochę dynamiczny wasz donek Wink
athenka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 10, 2005, 09:18:36 »

dzieki za odpowiedz. chodzilo mi raczej o te miniaturki, wiec z przestrzenia nie powinno byc problemu Smile
kiedys przeczytalam, ze zanim zacznie sie hodowac takie drzewko, nalezy przeczytac jakas ksiazeczke o jego pielegnacji... bo jest to roslinka bardzo wymagajaca, itp.w zwiazku z tym... jaka ksiazke mozecie polecic? jest ich mnostwo... ale  nie znam sie na tym..  i nie wiem w ktorej znajde najwiecej parktycznych informacji Smile
donek7
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 10, 2005, 12:15:17 »

Cięzko powiedzieć poczytaj multiflore może pan Admin FLOREK Smile cos doradzi? Panie Adminie szukamy pomocy Smile

enrgiczny i statyczny trochę dynamiczny wasz donek Wink
Multiflora
Administrator

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 13, 2005, 09:08:37 »

faktycznie Bonsai to już niemal kult, głównie z uwagi na duże możliwości w hodowli i dużą ilość gatunków roślin. Miłośnicy Bonsai zresztą sami uważają tą pasję za sztukę. Ze znanych mi tytułów mogę zaproponować: Robimy Bonsai autor Wolfgang Kawolek. Chociaż jak twierdzą miłośnicy Bonsai wiedzy w tym temacie nigdy nie za wiele, a stopni "wtajemniczenia" jest wystarczająco dużo aby cały czas poszukiwać materiałów dydaktycznych.
Zgodnie z ich wskazówkami należy odwiedzać więc empiki i szukać, przeglądać i wybierać coś dla siebie.
pozdrawiam

Administrator FloraForum
Nowa Encyklopedia Roślin w Internecie! - odwiedź ją koniecznie !
Maja
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 23, 2005, 13:04:01 »

mnie też bardzo podoba się bonsai ale chyba jest dosyć drogi no nie?  Shocked

Sprawdź nowe Maszyny rolnicze w ofercie naszej firmy!
athenka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 26, 2005, 20:02:03 »

z tego co sie orientowalam, wcale az takie drogie nie jest. jesli mowimy juz o wyhodowanych okazach, majacych kilkanascie, kilkadziesial lat.. to wtedy troszke kosztuja Smile
jesli chodzi o mlodziutkie drzewko.. to sa  nawet po 30 zl www.ogrodybonsai.com.pl .. tylko ze trzeba im poswiecic sporo czasu i cerpliwosci zeby cos z nich wyroslo Smile no ja zamierzam sobie kupic takowe dzrewko.. tylko jak narazie nie mam czasu zeby sie tym wszytskim zajac.. ale juz niedlugo Smile
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Marzec 22, 2006, 22:38:56 »

Witam
Przedewszystkim trzeba zwrócić uwagę z jakiej rośliny został wykonany taki bonsai a co za tym idzie czy jesteśmy w stanie spęłnić warunki uprawowe jakich wymaga.
Po drugie bonsaje kupowane w supermarketach są zazwyczaj normalną sadzonką która została przycięta i odgałęzienia jakie wyrosły są koroną drzewka a to jest tak zwany bonsai podruba, oryginalne bonsaje są modelowane od najmniejszych latek by nadać im porządany kształt.
Pozdrawiam Iwona

Pozdrawiam Iwona

Zapraszam do naszej internetowej encyklopedii
pod adresem http://www.encyklopedia.multiflora.pl/
Zoe
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 22, 2006, 23:23:16 »

www.bonsai.com.pl  Poczytaj pod tym adresem. Myślę, że odpowiesz sobie na wiele pytań
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 23, 2006, 09:15:03 »

prawdopodobnie w niedlugim czasie zmieni sie formula forum, bedzie wiec miejsce na roznosci- miedzy innymi bonsai i inne dziwy
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 06, 2006, 14:24:52 »

Witam
Mojego 9 letniego bonzaja tej zimy dopadly przedziorki, a ze przez jakis czas mnie nie było na miejscu wiec sobie zmarl, zareagowalam jak najszybciej sie dalo po przyjezdzie ale bylo juz zapozno, trzymam go nadal z nadzieja ze moze jescze zyje, no coz chyba sie bede musiala jednak pogodzic z jego strata, choc bez lisci tez wyglada interesujaco jak dla mnie.

Chyba podoklejam mu sztuczne listki Very Happy , jak myslicie?
Pozdrawiam Iwona

Pozdrawiam Iwona

Zoe
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 06, 2006, 14:51:21 »

Nadzieja to także matka ogrodników.
Raz da się ugłaskać i nagrodzi za starania, a innym razem pozostaje nam tylko ona.
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 06, 2006, 17:08:31 »

a co to za gatunek.? jest jeszcze szansa aaby wybic rosline z doniczki i sprawdzic korzenie. albo lepiej tak:
oblam galazke, ktora wyglada na martwa i sprawdz jak wyglada  w srodku -kolor, czy wydziela jakis sok czy totalnie sucha, nastepnie sprawdz jak wyglada zdrowo wygladajaca galazka - ta sama metoda, wtedy dopiero wybij rosline z doniczki i obejrzyj korzenie. ja pokusilbym sie do przesadzenia rosliny do nowego podloza o duzej przepuszczalnosci stawiajac na sloncu zawsze do poludnia, tak aby bylo oswietlone ale zeby nie bylo poddane silnemu cieplu. robilbym tez opryskiwanie galazek woda, przedziorki kochaja sucho a nienawidza mokro. w takiej kondycji najlepsza zwykla nieemaliowana donica
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 06, 2006, 17:22:55 »

Wojtku to ulmus parvifolia (wiaz drobnolistny) , niestety nawet ten gruby pien jest juz w srodku such, po prostu juz po niej, w takim stanie jest juz drugi miesiac, raczej bedzie juz tylko sztuczna ozdoba.
Pozdrawiam Iwona

Pozdrawiam Iwona

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 15, 2006, 20:05:09 »

Witam
Wczoraj udalo mi sie zakupis drzewko bonzai za 10 zeta po przecenie, troszke byl zaniedbany, prawie bez listkow i strasznie zarosniety, poprzycinalam co uwazalam i czekam jak sie zazieleni. Poniewaz jest wykonany z tej samej rosliny co moj to tym bardziej jestem zadowolona z zakupu. Nie bede musiala ksztaltowac go od samego poczatku.
Zaluje ze nie zrobilam zdjec przed cieciem,  mogla bym pokazac przed i po , no i przy okazji doradzic sie takze na jego temat na forum o bonzajach. No ale trudno mam co mam.

Pozdrawiam Iwona

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 23, 2006, 17:24:59 »

Witam
A tak bonsai wyglada na dzien dzisiejszy, bardzo ladnie zaczyna sie zielenic

Pozdrawiam Iwona

gusia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Sierpień 11, 2006, 13:14:40 »

czesc od niedawna mam trzy drzewka bonsai ale niestety tylko jedno ladnie wyglada nie wiem co sie stalo ale z ladnego drzewka w dwa dni zrobilo sie oklapciale nie wiem czy to moze byc przelanie czy tez inny powod prosze o rady jak pielegnowac bonsai
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cbae4b0b4ead5ed.html

aga
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Sierpień 11, 2006, 13:22:45 »

Pielegnacja bonsai jest uzalezniona od tego z jakiej rosliny zostalo wykonane. Prosze wkleic zdjecie to sprobuje pomoc w zidentyfikowaniu roslinki i poradze jak pielegnowac lub skieruje na odpowiednie forum.

Pozdrawiam Iwona

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Sierpień 12, 2006, 15:13:19 »

Zdjecie nie pokazuje wyraznie jakie liscie sa, wygladaja na dosc spore.
Na pierwszy rzut oka roslina jest przesuszona, powinno sie wstawic doniczke do wiadereczka z woda i wyjac dopiero jak przestana wydobywac sie babelki.
Prosze o bardziej szczegolowe zdjecia. Mozna je wkleic ze strony fotosika bezposrednio tu na forum, nie trzeba ich wysylac do mnie na pw.

Pozdrawiam Iwona

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Sierpień 12, 2006, 15:16:16 »

Wydaje mi sie ze bonazi zostal ztobiony z jakiejs roslinki ogrodowej. Powinien miec stale wilgotne podloze i stac na zewnatrz, na balkonie, powinno sie sprawdzic czy nie ma pajeczynki bo moze ma przedziorki.
Profilaktycznie opryskac srodkiem owadobujczym.

Pozdrawiam Iwona

Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #20 : Grudzień 09, 2006, 15:03:35 »

Oto co dostałam - myślałam, że to mirt, a to serissa cuchnąca

brzmi groźnie  Twisted Evil  a i w utrzymaniu podobno jest niełatwa.
Aż się przestałam cieszyć (myślałam, że ukształtuję ją w super drzewko, a to podobno jest jedna z bardziej kapryśnych roślinek)
Jakieś porady?

Agnieszka

['] Z
Zoe
Gość
« Odpowiedz #21 : Grudzień 09, 2006, 15:15:30 »

Możesz spróbować nadać temu jakiś bardziej fikuśny kształt.

Masz dobrą rękę i na pewno ci się uda.
Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #22 : Grudzień 13, 2006, 21:38:55 »

Specjaliści bonsai'owi polecili mi najpierw zapewnić roślince warunki odpowiednie do rozwoju, a potem formowanie. Moja niecierpliwość została wystawiona na próbę.
Aha - moje "bonsai" to masówka kupiona w markecie, więc tak naprawdę jest to MARKETSAI. Słodka nazwa  Wink

Podobno zwykłe grubosze świetnie dają się formować (przez uszczykiwanie)

Agnieszka

['] Z
Zoe
Gość
« Odpowiedz #23 : Grudzień 14, 2006, 13:05:49 »

Agnieszka fantastyczny neologizm.
Famelia
Rezydent

Pomorze, strefa 6b

« Odpowiedz #24 : Grudzień 14, 2006, 15:25:45 »

Cytat: "Zoe"
Agnieszka fantastyczny neologizm.

Moja wrodzona uczciwość oraz wyuczona przyzwoitość każą mi się przyznać - to cytat zaczerpnięty z forum bonsai  Embarassed  
Przywłaszczanie sobie cudzych własności intelektualnych to też kradzież  Embarassed

Agnieszka

['] Z
Zoe
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 14, 2006, 18:18:43 »

Więc nie przywłaszczasz tylko upowszechniasz.
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #26 : Grudzień 15, 2006, 16:20:43 »

Serdecznie witam wszystkich milosnikow roslin, kwiatow.ja rowniez jestem wielka milosniczka kwiatow. zaczynamod bonsai bo tez mam 3 rosliny z tego rodzaju. mam podobne klopoty z nimi jak czesc osob.nie wiem co to za drzewko bo odpadly mu wszystkie liscie.Pozostale 2 maja sie dobrze. kupilam specjalna odrzywke do bonsai i moze go uratuje. postaram sie zrobic fotke i ja wkleic ale nie wiem czy uda sie komus go rozpznac.
ciesz sie ze trafilam na wasze forum i moge sie wiele dowiedziec a w razie klopotow prosic o pomoc.  Smile

serdecznie pozdrawiam bascha
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #27 : Grudzień 16, 2006, 17:51:26 »

przedstawiam moje bonsai 2 znich maja sie dobrze ale jeden znich  niestety  wyglada dosc marnie.nie wiem co mu sie staloTego ostatniego przywiozłam kilka dni temu. O reszte dbali moi domownicy. podlewajac je regularnie.

A to teb bidaczek...

aiszo
Rezydent

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #28 : Grudzień 16, 2006, 20:52:49 »

Pierwsze nie wiem.Drugie to chyba wiąz chiński drobnolistny.Podobno trudny w uprawie.Od pół roku próbuję utrzymać go przy życiu ( to jest prezent mojej córci). Co 2 ,3 tygodnie zaczynają mu żółknąć liście, wtedy za radą innych forumowiczów wkładmy go do miski z wodą, czekamy, aż przestaną wydobywać się bąbelki powierza i wyciągamy go. Potem jest ładny 3, 4 tygodnie. Wmiędzyczasie oczywiście go podlewamy.Ponieważ doniczkę ma dość małą, sądzimy, że to podlewanie nie jest dostateczne.Może odezwie się ktoś kompetentny. Ja tylko opisuję moje doświadczenia.
A teraz "odwalę" coś za naszych kochanych  moderatorów. Widzę,że korzystasz z fotosika.Wklej tak zwane miniaturki.Po zapisaniu zdjęć pod każdym zdjęciem jest coś takiego jak "pobierz pozostałe kody". Naciśnij to.  Zamarkuj drugie od góry .Naciśnij prawy przycisk na myszce pojawi sie kopiuj.Naciśnij. Wejdż na forum. Naciśnij prawy przycisk na mysze - wklej.Żeby zdjęcia się nie "zlewały" między jednym i drugim zrób 4 spacje.

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
bascha
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #29 : Grudzień 17, 2006, 09:28:42 »

Aiszo dzikeuje z aporade! Moj dokladnie to samo jak u Ciebie co jakis zcas żółkna mu liscie i opadaja ,musze go przesadzic do wiekszej doniczki wtedy tez bedzie dluzej miec podloze wilgotne.

foteczki postaram sie wklejac mniejsze to zaden problem.zaczynam dopiero sie poruszac po Waszym forum stad tez moaj niewiedza .jaki macie  zalecany rozmiar fotek? przyzbnam ze nie nie bardzo lubie miniaturki ,fakt daje sieje ppowiekszyc ale to juz nie to a tym bardziej ze fotki nie zajmuja miejsca na forum za duzo bo to tylko linki.
Dziekuje za rady. Smile

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: