Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Listopad 27, 2014, 10:10:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Róże  (Przeczytany 55810 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Rezydent

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #210 : Maj 17, 2007, 08:42:12 »

Dzięki, igulko, ale po rozstawieniu donic okazało się że następne już się nie zmieszczą Wink
Zaczekamy więc do przyszłego roku...  Mr. Green

Wczoraj przesadziłam chyba już ostatnie ( Cool oby!) kwiaty na balkonie. Jeszcze tylko 2 skrzyneczki, ale to wówczas gdy znajdę jakieś ładne rozsady na 'dolne schodki'.

Pozdrawiam Smile

« Odpowiedz #210 : Maj 17, 2007, 08:42:12 »

Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #211 : Maj 17, 2007, 21:56:23 »

Iga - ten wosk to parafina. Tak zabezpiecza się rośliny przed wysuszeniem. Nic z tym nie rób - samo odejdzie na słoneczku. Parafina jest bardzo plastyczna i nowo rosnące pędy nie mają problemu się przez nią przebić.

Pozdrawiam - Agata
igulka2
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Maj 18, 2007, 08:00:36 »

ok. Agata! Jeszcze raz dziękuję!!! Very Happy

Pozdrawiam IGA:)
Maja- Marc
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #213 : Maj 20, 2007, 20:56:21 »

Witaj Agatko, odesłano mnie do Ciebie jako znawczyni róż. Widzę, ze wiele sie od Ciebie będę mogła nauczyć. Chciałabym na swoim balkoniku /malutkiej loggii od wschodnio południowej strony/ posadzić w donicach róże pnące powtarzające swe kwitnienie; czy miałabyś może dla mnie konkretną odmianę, którą mogłabym w obecnej chwili u siebie zadomowić i w jakiej postaci na dzień dzisiejszy mogłabym zakupić; jakie warunki muszę spełnić, by dobrze się u mnie czuła wybrana różyczka.

Maja
Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #214 : Maj 21, 2007, 18:24:32 »

Teraz najlepiej jest kupić w doniczce z kwiatem, bo z gołym korzeniem to już o wiele za późno. Takie donice powinny być przenoszone do chłodnego pomieszczenia na zimę lub dobrze ocieplone jeśli nie masz gdzie schować. Donica powinna być dosyć duża bo róże są żarłoczne. Do sadzenia możesz użyć zwykłej ogrodowej ziemi ale najlepiej bez nawozów bo róże w doniczce mają już w ziemi nawóz, który rozkłada się do około 6 miesięcy.

Pozdrawiam - Agata
morzedzungli
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #215 : Maj 24, 2007, 13:27:35 »

Agatko ukorzeniam iglaki na wlasne potrzeby a nie do sprzedaż, a robię to dlatego że ma dużą działkę i nie stać mnie kupić takich ilości. dy już naprodukuję sobie pomyślę o sprzedaży ceny będą  napewno o połowę mnijesze niż na allegro.
Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #216 : Maj 24, 2007, 20:19:43 »

Na allegro ceny są wywindowane kilka razy w górę . Cena jednej sadzonki rocznej iglaka sprzedawanej hurtem to około 50 gr. (w zależności od odmiany) Ta sama sadzonka na aukcji  kosztuje nawet 3/5 zł.

Pozdrawiam - Agata
morzedzungli
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #217 : Maj 25, 2007, 10:32:27 »

Na allegro thuje można dostać za 1 zł. ale są bardzo amlutkie myślę że gdybym chciał sprzedać moją sadzonkę za 50 gr nie byłoby problemu ponieważ ja robię większe, w przypadku bukszpanu którego wiosną zrobiłem sporo sadzonka to nie 1 pęd ale rozkrzewiona roślinka z minimum 5 pędami. W większości to o co jest na allegro wygląda mi na II gat. takie mogę sprzedać po 25-30 groszy
Adka_
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #218 : Maj 26, 2007, 09:42:29 »

zakupiłam rożę, jak ja pielegnować? narazie musi wystarczyc jej balkon

Zoe
Gość
« Odpowiedz #219 : Maj 26, 2007, 09:55:27 »

Sprawdź jak jest z korzeniami wyjmując roślinę z doniczki. Jeśli mocno przerośnięte do przesadź do większej doniczki i ziemi uniwersalnej. Do doniczki wbij solidną podpórkę. Do niej przywiąż pień zakręcająć sznurek w ósemkę. Podlewaj tak by stale miała lekko wilgotno. Po 2 miesiącach zacznij zasilać.
aga_ie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #220 : Maj 27, 2007, 22:15:24 »

Witam

Ja mam roze miniaturke od poltora roku niestety trzymam ja w domu bo nie mam ogrodka Sad przycinam ja ale wyglada tak.
Prosze o porade czy moge ja chodowac w domu czy musze ja wydac komus kto ma ogrodek?
pozdrawiam

Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #221 : Maj 27, 2007, 23:37:15 »

Witam serdecznie milosniczki i milosnikow roz. Bardzo sie ciesze, ze trafilam na to forum.
Mam tez swoj ogrodek, pare krzakow roz, ale niestety nie znam ich nazwy. Zreszta wcale mi to nie przeszkadza, bo rosna zdrowo od kilku lat mimo ostrych mrozow. Chcialabym dosadzic kilkanascie krzakow o roznych wzroscie i tutaj mam problem. Prosze doradzcie mi jakie odmiany beda dobre, bo czytajac ( od roku) na stronach producentow o rozach dostalam oczoplasow, porobilam notatki, ale niestety informacje o wielkosci i szerokosci krzakow roznia sie. Do Konskowoli mam daleko ( zwlaszcza teraz:( ) a bez  etykietek kupilam kilka roz i sie zdziwilam:)
Mam 2 pasy ziemi dlugosci 10 metrow i szerokosci 80cm, chcialabym posadzic tam roze.  Stanowisko jest sloneczne - strona zachodnia i wschodni, troche wieje.  

Marza mi sie roze :

* wysokie na 80 cm ( bo dom jest niski), powtarzajace kwitnienie, krzaczasty pokroj, kolory od bialego , przez bladorozowy, ciemno rozowy, czerwony do bordo. Sa takie co spelniaja te wymagania?

Musze dokupic roze do moich bialych i bladorozowych wielkokwiatowych, bo one takie waziutkie i pustawo na rabacie mimo floksow i kosmosow. Moje roze wyrosly na wysokosc 80 cm. Macie jakies sprawdzone odmiany?
* przy plocie musze posadzic cos wysokiego do 2 m i szerokiego na 1 m, koloru najlepiej zoltego, bialego, bordowego i ciemnorozowego miejsce spokojne.
* przy alejce np biale, rozowe obojetnie tylko do 40 cm, zeby geste byly, albo krzaczaste.
Gdyby mogl mi ktos pomoc bylabym wdzieczna. Na jesien chce to wszystko posadzic, jak przyjade, tylko musze wiedziec co , zeby znowu wsrod rabatowych nie wyrosla mi wielkokwiatowa na 1,5 m.
Pozdrawiam
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #222 : Maj 27, 2007, 23:41:46 »

To jeszcze raz ja, przepraszam za tak dlugi post, ale skrocic go nie mialam jak. Ten ogrodek rozany to moje marzenie tylko jakos nie umiem  sie za niego zabrac. Czytanie o rozach i planowanie tych rabatek to dla mnie wielka radosc i odreagowanie stresow, choc czasem,,, Laughing , Dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam
Joanna52
Gaduła

G.Śląsk - strefa 6B

« Odpowiedz #223 : Maj 28, 2007, 07:13:35 »

Ja jestem zakochana w różach okrywowych ( mam 4). Poczytaj tutaj
http://artemida.amu.edu.pl/~kwiaty/teksty/roze6e.htm
Joanna

Pozdrowienia 
Joasia
Moja kolekcja
Mój ogród[/ur
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #224 : Maj 28, 2007, 11:31:37 »

Rozumiem Cię, Etelia.. ja nie mam ogrródka a mam 10 róż... na tarasie Smile
Nie jestem specjalistką od odmian... niestety. Z tego co widziałam na BBC Prime (gdy jeszcze było w kablówce  Twisted Evil ) to w Wlk. Brytanii mają dobrze zaopatrzone sklepy ogrodnicze...  ale zawsze możesz się zaopatrzyć we Florpaku Smile Koszt wysyłki bedzie jednak prawdopodobnie spory, za to gwarancja jakości.

Pozdrawiam Smile

tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #225 : Maj 28, 2007, 11:33:40 »

Ago, ja bym na Twoim miejscu wstawiła do doniczki jakąś podpórke, krateczke bambusową i udawała że to pienna rózyczka. Może masz balkon?

Za to jesienią.. warto ją bardzo krótko przyciąć, zostawiając tylko 2-3 oczka.

Pozdrawiam Smile

Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #226 : Maj 28, 2007, 13:00:38 »

Dzieki Tellerka za odzew:))
Ja wiem, ze tutaj jest od groma roz, ale nasza zima, w Polsce jest bardziej surowa. Ja te roze chce posadzic w Polsce centralnej i chce kupic od polskiego producenta, gdyz uwazam, ze nasze tez piekne i dobre i blizej. Tylko mam powazny problem, bo miejsca nie ma zbyt duzo a mnie  podobaja sie wszystkie roze, tylko nie wszystko pasuje  Sad  Kupilam kilka roz rabatowych i wielkokwiatowych , mialy byc niskie i srednie a wyrosla chuda na 1,5 metra czerwona i wiatr jej dokucza Rolling Eyes . Musze ja przesadzic, ale wlasnie chcialabym uniknac takiego czestego przesadzania, bo czasu brak i rodzice beda podlewac i nawozic, a pracy  i tak maja duzo.
W internecie szukam roznych odmian, bo chcialabym po 3 szt. roznych kolorow czy odcieni , ale wiadomosci sa troche niespojne, ( np. roznica w wysokosci 05,m ), Jakby ktos mogl mi podrzucic kilka nazw to bylabym szczesliwa. Pozdrawiam
ps. ale tu wieje i leje jak z cebra
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #227 : Maj 28, 2007, 13:05:58 »

Joasiu dzieki, ja ta stronke tez przemaglowalam, mysle o dwoch rozach niziutkich do 40 cm, takich krzaczkach,bo musze obsadzic dwa paski przy chodniku. Szkoda , ze tam nie ma zdjec tych roz, bo jednak kazda ma swoj pokroj, A jakie ty masz te rozyczki, jak szeroko i wysoko rosna? Dzieki za wszelkie wskazowki
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #228 : Maj 28, 2007, 13:28:13 »

No cóż.. róże to krzewy... więc chyba nie da się tak co do mm wyliczyć jak urosną.
Tylko ciecie i kształtowanie zapewni ci pokrój (oczywiście w ramach odmiany) jaki sobie życzysz. Na Twoim miejscu pomyslałabym o przycieciu zamist o przesadzaniu...  Rolling Eyes  Ale oczywiście Ty jesteś na miejscu i widzisz co się dzieje Smile

Ja w Szwecji doznałam zauroczenia pełnymi rózami angielskimi.. niestety żadna z nich nie przyjeła mi się w pojemnikach Sad Może warto o takich pomyśleć?  Rolling Eyes

Pozdrawiam Smile

Joanna52
Gaduła

G.Śląsk - strefa 6B

« Odpowiedz #229 : Maj 28, 2007, 14:52:43 »

Etelia
mam 2 bez nazwy ? oraz White Cover- zwarta, gęsta, rozłozysta( tylko formuję kierunek wzrostu)- kwitnie obficie do mrozów, płaskie kwiaty, nie pachnie,
The Fairy- różowa , w słońcu blednie, półpełna, zwarta
ładna stronka http://www.ces.ncsu.edu/depts/hort/consumer/factsheets/roses/thefairy.htm
i tu też są http://tabaza.sapijaszko.net/modules.php?name=Tabaza&file=index&op=Rodzina&rodzinaid=53&rodzaj=245
 Joanna

Pozdrowienia 
Joasia
Moja kolekcja
Mój ogród[/ur
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #230 : Maj 28, 2007, 15:11:01 »

Tellerka dzieki za wskazowki, te 80 cm wysokosci to tak orientacyjnie podalam, bo dom jest niski, i jak posadze wysokie roze to ten dom jeszcze sie obnizy. Mnie nie zalezy na  specjalnych, wyszukanych  odmianach, tylko zeby mialy po prostu w miare rowny wzrost (10 czy 20 cm roznicy to nie problem)  i podobny pokroj.   Posadzilam roze czerwone i czerwono- pomaranczowe pod oknem kuchennym,  8krzakow po 2 szt odmian, no i wlasnie te 4 roze mialy byc wyzsze i podobne rozmiarowo do siebie a 4 nizsze, Wcale tak nie jest. Wyglada to niespecjalnie, bo jedna jest niziutka, malutka ,a druga bardzo wysoka i chuda.  Tego chce uniknac na przyszlosc. Najlepszym sposobem jest posadzenie jednej odmiany dookola,  Mr. Green ale chcialabym zeby bylo kolorowo no i musze wiedziec ile kupic, zeby nie bylo za gesto albo za rzadko.
Gdybym byla na miejscu to moglabym sie bawic cala jesien i wiosne, ale niestety to niemozliwe. Chce posadzic te roze , zeby rodzice mieli mniej roboty z chwastami na grzadkach( zawsze sa), bo z jednorocznymi kwiatami jest wiecej pracy. Mam nadzieje, ze mnie rozumiesz  Sad
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #231 : Maj 28, 2007, 15:18:51 »

Joasiu dzieki za te linki, juz sobie je zapisalam w zakladkach. Te roze sa fantastyczne. Na ta stronke wczesniej nie trafilam. Ta biala roza jest fantastyczna.
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #232 : Maj 28, 2007, 15:22:46 »

Etelia rozumiem Smile Może po południu jakiś fachowiec od róz się włączy i podpowie?  Rolling Eyes
Boje się że przy różach będa mieli więcej roboty ze szkodnikami ....  Rolling Eyes  może są rośliny które nie wymagają specjalnie zachodu a wyglądają elegancko?  Rolling Eyes

Pozdrawiam Smile

tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #233 : Maj 28, 2007, 15:33:39 »

Etelia... Ela G. własnie pokazała w swoim ogródku masę przepięknych róż: Ogródek Eli G.

Pogadaj z nią, z pewnością Ci pomoże Smile

Pozdrawiam Smile

Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #234 : Maj 28, 2007, 15:41:04 »

Tellerka, ja kupilam 7 lat temu roze na gieldzie, dwie pienne czerwono pomaranczowe, jedna krzaczasta czerwona z mocniejszym odcieniem pomaranczowym i jedna biala wielkokwiatowa. Posadzilam z drugiej strony domu, pod drugim oknem. dom sie wizualnie obnizyl, ale pal szesc, bo te roze kwitna jak glupie caly sezon oprocz bialej dostojnej. Ja je wszystkie tne bardzo silnie na wiosne i z tych niby pnacych  zrobily sie porzadne krzaczory, wysokie na 1,40 , szerokie na 1m i oblepione sporymi kwiatami w bukietach. Biala jest chudzinka i nie pasuje tam kolorem,  i chudoscia, ale trudno, nie chce ruszac, bo kwiaty ma pojedyncze, ale za to srednicy okolo 15 cm a pierwszy mial 20 cm, wysoka tez na 1,40. Nic nie jest okrywane na zime, a na wsi gdzie rodzice mieszkaja, zimy sa srogie a lata suche. Czasem maczniak je bierze, ale nic nie obsycha. Posadzilam wokol mnostwo czosnku, bo podobno maczniak tego nie lubi.  Z drugiej strony domu jest wjazd i wylewka wokol domu. Mam wiec tylko 80 cm szerokosci i 10 m dlugosci. Chce wlasnie tam posadzic jakies roze zeby byly na lata, ale takie coby nikt ich nie uszkadzal przez deptanie (bo sie ploza ), zaczepianie galazek. Dlatego jakies sztywne krzaczorki by sie przydaly. Roz jest tyle, ze mozna dostac oczoplasow, ale nie moge kupic tyle co bym chciala , bo nie ma miejsca i rodzice by mnie wyrzucili z nimi. Moja mam juz powiedziala, ze ja mam fijola na punkcie kwiatkow i krzaczkow Laughing
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #235 : Maj 28, 2007, 15:52:48 »

Tellerka dzieki serdeczne, jestes niezastapiona:))))))))) Mr. Green
Zoe
Gość
« Odpowiedz #236 : Maj 28, 2007, 16:20:12 »

Etelio nie przejmuj się tak bardzo wysokością krzaczka. Wystarczy wiosną ciąć na trzy oczka. Potem przekwitniety pęd też ścinać nisko i zawsze utrzymasz krzew na porządanej wysokości. Jeśli będziesz ścinać tylko przekwitłe kwiaty bez odepowiedniej części łodygi to roślina zawsze będzie dość wysoka.
Przyczyna w tym, że pierwszy rozwija się pąk tuż pod cięciem, blokując rozwój innych pąków śpiących.
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #237 : Maj 28, 2007, 16:44:38 »

Zoe dzieki za wskazowki, tylko wlasnie problem w tym, ze to nie ja bede ciac te roze, tylko rodzice. Maly krzaczek ciety mocno czy slabo nigdy nie urosnie duzo wiecej niz mu natura dala:)  Rodzice bede mieli za zadanie przycic wiosna, oberwac przekwitle kwiatki, podlewac i nawozic jak reszte drzewek i kwiatkow. Przecwiczyli to przez kilka lat na starych rozach to bedzie im teraz latwiej.
Moj ogordek na wsi byl typoow wiejski, ale to za duzo pracy. Przy tych rozach jest znacznie mniej.
Pozdrawiam
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #238 : Maj 29, 2007, 00:10:28 »

Gagatku gdzie jestes?
We wrzesniu pewnie cie odwiedze
aga_ie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #239 : Maj 29, 2007, 09:49:19 »

Tellerko, niestety nie mam balkonu Sad
A co robic zeby ona zakwitla? jest jakas szansa?

pozdrawiam

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: