Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Kwiecień 16, 2014, 20:00:08
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie kwiaty do łazienki???  (Przeczytany 22234 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tygryz
Nowicjusz
*

« : Luty 04, 2007, 15:04:41 »

oczywiscie lazienka bez okna, czy sa takie kwiaty ktore wytrzymaja w wilgoci i ciemnosci?
« : Luty 04, 2007, 15:04:41 »

KaRo
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Luty 04, 2007, 18:35:50 »

Tak ,są- kwiaty sztuczne. Wink

KaRo
Monika:)
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Luty 04, 2007, 19:32:47 »

na dłuższą metę w pomieszczeniu bez okna nic nie wytrzyma
ewentualnie można posłużyć się zielistkami, ale co kilka dni trzeba byłoby je wymienieć - mieć np 3 okazy i co tydzień dokonywać wymiany...
tellerka
Rezydent

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2007, 13:34:47 »

Cytat: "Monika:)"
na dłuższą metę w pomieszczeniu bez okna nic nie wytrzyma
ewentualnie można posłużyć się zielistkami, ale co kilka dni trzeba byłoby je wymienieć - mieć np 3 okazy i co tydzień dokonywać wymiany...

Eeee... trzeba być sadystką.... Wink
Ale fakt, że są ludzie którzy wstawiaja kwiaty łazienki bez okna - tak sie kiedyś stało z kwiatkiem ktory dalam w prezencie  Crying or Very sad . Koleżanka powiedziała ze się zdziwiła że zmarniał... i że pewnie jakiś słaby dalam...  Rolling Eyes

W tej chwili sztuczne kwiatki są tak piekne, że czasem trzeba 'pomacać' by uwierzyć że sztuczne. I takie warto polecić.

Pozdrawiam Smile

Zoe
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 03, 2007, 15:58:20 »

Rośliny w łazience.

Parne powietrze w łazience tworzy idealne, ciepłe i wilgotne warunki, w których świetnie rozija się wiele roślin nadających wnętrzu stylowy charakter.

Do żółtej, słonecznej łazienki idealnie pasują zielono-białe trawy w połączeniu z białym jaśminem.

Łazienka to wspaniałe miejsce wypoczynku po dniu ciężkiej pracy. Można wyciągnąć się w wannie lub odzyskać energię pod ożywczym strumieniem prysznica. Wiele z nas spędza w łazience sporo czasu, lecz jest to często jedyne miejsce lekceważone pod względem wystroju.Tak jak w każdym innym pomieszczeniu w domu, i tu niebagatelną rolę rnogą pełnić rośliny doniczkowe, tworząc wyjątkową atmosferę. Smutne, że tyle osób rezygnuje z hodowania roślin w łazience, narzekając, że szybko obumierają, Tymczasem wystarczy zapewnić ro ślinom dostateczną ilość naturalnego światła by większość łazienek zyskała doskonałe warunki do rozwoju wielu popularnych, a nieraz niezwykłych roślin, Łazienki to miejsca bardzo ciepłe, Za każdym razem, gdy bierzemy kąpiel, powietrze staje się wilgotne i utrzymuje się takie po naszym wyjściu, póki nie wyschną ręczniki i nie wyparuje rosa osiadła na meblach.

Wybieramy styl
Zastanów się, jaki charakter chciałbyś nadać swojej łazience i dobierz odpowiednie meble, elementy dekoracyjne i rośliny:

Cieplarnia
Możesz odtworzyć wilgotny klimat dżungli, zamieniając swoją łazienkę w miniaturowy ogród botaniczny, Takie cieplarnie uwielbiali niegdyś Anglicy, Potrzebna Ci będzie wolno stojąca żeliwna wanna na łapkach, mosiężne kurki i machoniowe blaty wokół umywalek. Idealne do takiej łazienki są duże rośliny o błyszczących liściach, typu monstery dziurawe (Monstera deliciosa) i fatsji japońskiej. Atmosferę tropikalnego buszu - zwłaszcza wieczorem, w półmroku - nadadzą wnętrzu powoje i bluszcze, zwisające i płożące się na półkach.

Styl orientalny
Delikatniejsze, proste łodygi i listowie roślin takich, jak papirus nadają łazience orientalny charakter. Najlepiej prezentują sio na tle gładkich, jednobarwnych ścian i okien, zasłoniętych żaluzjami lub matami z bambusa.

Wybrzeże morza
Atmosferę nadmorskiej plaży stworzysz, ustawiając w łazience fascynujące rośliny rozetowe na nieokorowanych kłodach drzew i podstawkach z muszli. Mimo że są to rośliny tropikalne, ich smukłe liście często przywodzą na myśl wodorosty, Wiele spośród nich należy do rodziny ananasowatych, W naturalnym środowisku rosną uczepione drzew, używając korzeni jedynie do podpory. Wilgoć czerpią z powietrza albo, jak echmea wstęgowata (Aechmea fasciaia) - zbierają wodę w liściach tworzących „dzban".

Lustra
Lustra są niezbędne w łazience, by nałożyć makijaż czy uczesać się, Są tez ważne w małych pomieszczeniach, gdyż zwiększają optycznie ich rozmiary i odbijają światło. Ilość roślin ustawionych przed lustrem wyda się podwójna, a ich kolor jeszcze bardziej przyciągnie uwagę.

Półki
Paprocie lubią ciepłe, wilgotne warunki panujące w łazience. Wiele z nich ma drobne liście i niewielkie rozmiary, Możesz więc ustawić je po kilka na półkach lub umieścić w koszu rośliny płożące. Idealnie nadają się do tego półeczki nad wanną i umywalką, gdzie rośliny otrzymają potrzebną im dawkę wilgoci z unoszącej się pary.

Kwiaty w łazience
Jeśli do łazienki wpada dostateczna ilość naturalnego światła, jeszcze bardziej rozjaśnią ją i ożywią kwiaty, których dodatkowym walorem może być zapach. W wilgotnym pomieszczeniu bardzo dobrze będą czuły się gardenie i storczyki.
Nawet najprostszy pomysł może upiększyć łazienkę, Ustaw kilka małych, lubiących wilgoć roślin w ozdobnych doniczkach w rzędzie na półce nad wanną lub umywalką. Miejsce to zapewni im tyle wilgoci, ile potrzebują. Tu kolor doniczek i półki pokrywa się, tworząc jedność kolorystyczną.
aechmea
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 03, 2007, 16:55:34 »

gdyby moja łazienka miała okno to by tonęła w kwiatach...

Ania z Poznania
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 03, 2007, 17:27:27 »

Moim zdaniem to nie to samo...
Ile lamp i jakich, palących się pół doby...?

Pozdrawiam Smile

Miiriam
Gaduła

Pozostawić ciepły ślad ... Bernadka z Małopolski

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 07, 2007, 23:19:46 »

a dołazienki z północnej strony z oknem co byłoby odpowiednie?Mam jasne kafelki i dekorki " chabry" żółte i niebieskie , ale bardzo delikatne.

saly
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 08, 2007, 09:44:52 »

bez kwiatów ale za to świetnie się prezentujący sit spiralny. Jedyne czego potrzebuje to wody, wody i wilgotności powietrza
Zoe
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 08, 2007, 15:00:54 »

Poradzą sobie wszystkie marantowate.
Miiriam
Gaduła

Pozostawić ciepły ślad ... Bernadka z Małopolski

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 08, 2007, 20:01:45 »

Dziekuję Very Happy

Lambada
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 11, 2007, 18:37:11 »

No cóz, ja nie polecam sztucznych kwiatów. Według etykiety nie powinno się mieć ich w domu. Ale  nie atakujcie mnie za to, to tylko pewne zasady.
Każdy i tak zrobi jak mu się podoba.  Wink
ewalukas
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Sierpień 11, 2007, 18:44:58 »

Ja bym postawiła takie, które wymagają w pewnym momencie ciemnych miejsc, jak Gwiazda Betlejemska. Już był taki temat, chyba iwona13 go zakładała. (gdzie Ona się podziewa tak długo?  Shocked )
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Sierpień 15, 2007, 16:09:02 »

zoe to twoja lazieneczka? ladna  Smile ja mam lazienke w remoncie, dopiero niedawno sie przeprowadzilismy i wlasnie planuje caly wystroj lazienki. lubie kwiaty w lazience ale nie jestem pewna czy znajdzie sie cos do mojej Question dlaczego?... no coż... 9m (kwadratowych), piec CO, brak jakiegokolwiek okna (jedynie moge wstawic drzwi z szybka ale to niezbyt wiele da). slyszalam ze sa kwiaty ktore lubia ciemne miejsca, ale czy az tak ciemne? prosze o porade Sad

ewalukas
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Sierpień 15, 2007, 16:57:09 »

Różo - było już przynajmniej dwa tematy dotyczące roślin w łazienkach bez okna. W obu przypadkach jedyne kwiaty polecane to sztuczne.
Ja jaszcze proponowałam kwiaty, które w pewnym momencie potrzebują ciemności, jak gwiazda betlejemska, ale nie wiem co o tym sądzą doświadczone "kwiaciary"  Wink
Jeżeli ktoś ma małe chociaż okienko to wydaje mi się, że skrzydłokwiat będzie się tam dobrze czuł. U mojej znajomej stał w przedpokoju bez okna - jedyne światło, które do niego docierało to z 3 pokoi i kuchni, tak więc całkiem ciemno nie miał, a pięknie mu się rosło.
makosz11
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 06, 2007, 16:03:22 »

Cytat: "saly"
bez kwiatów ale za to świetnie się prezentujący sit spiralny. Jedyne czego potrzebuje to wody, wody i wilgotności powietrza

Ja mam taki sit właśnie kupiony w tym sezonie wiosennym,bardzo ładnie rozrośnięty,ale moja łązienka nie jest ogrzewana bo w starym bud. za to ma duże okno z szerokim parapetem a zasłonką są właśnie kwiaty.Teraz myślę czy ten sit wytrzyma gdy w łazience będzie np. +10 stopni -w trakcie mycia czy kąpieli włączamy grzejnik z nawiewem.Paprocie,zielistki i bluszcze mają się doskonale i takie chłody im nie szkodzą,ale sit?Wie ktoś co to za zjawisko ten sit spiralny w chodowli domowej?

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi : iść przez życie nie czyniąc hałasu.
aiszo
Rezydent

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 06, 2007, 16:22:59 »

Marnie to widzę. Z tego co wiem, nikomu nie udało się go utrzymać na dłuższą metę. Mi też.
http://www.floraforum.net/topics21/sit-vt1136.htm?highlight=sit
http://www.floraforum.net/parapeciarze-vf21.htm
Na przyszłość skorzystaj z opcji; "Szukaj". U góry, po prawej stronie.

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 06, 2007, 16:29:20 »

Ale może właśnie w łazience się utrzyma? Rolling Eyes

Pozdrawiam z korka...

aiszo
Rezydent

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 06, 2007, 16:35:47 »

U mnie stał w widnej łazience Crying or Very sad

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
greatdee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Wrzesień 08, 2007, 22:59:04 »

Hmmm, a do łazienki z oknem?? Co prawda często zasłoniętym żółtą roletą, przed niechcianymi oczami sąsiadów Razz

Dorotka - Stokrotka Very Happy
BASIA TEL
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 09, 2007, 09:01:49 »

myślę ,że masz na myśli dużą łazienkę Mr. Green  Mr. Green

greatdee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Wrzesień 09, 2007, 19:04:09 »

No nie taką aż wielką, bo ok 2x4m. Jest w pomarańczowo-żółtych kolorach. Nie wiem zupełnie co tam może rosnąc...

Dorotka - Stokrotka Very Happy
tellerka
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Wrzesień 09, 2007, 19:14:09 »

Cytat: "greatdee"
No nie taką aż wielką, bo ok 2x4m. Jest w pomarańczowo-żółtych kolorach. Nie wiem zupełnie co tam może rosnąc...

Poczytaj sobie wcześniejsze posty, Zoe napisała.

A Monia tutaj: http://www.floraforum.net/topics16/moje-male-marantowate-co-nieco-vt1813.htm prezentuje swoje marantoate właśnie w łazience.

Pozdrawiam Smile

tomek137
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 09, 2007, 19:15:45 »

nom ładne ekspozycje łazienkowe Wink

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: