Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Lipiec 25, 2014, 02:33:01
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tacca Nivea -Kwiat nietoperz  (Przeczytany 40678 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #60 : Wrzesień 19, 2007, 08:11:03 »

Cytat: "Petra"
Mój nietoperz kwitł ponownie
a masz zdjecie? wklej Rolling Eyes  ciekawi mnie jedno, jaki duzy jest ten kwiat gdy kwitnie? bo wszystkie zdjecia sa zrobione tak ze wyglada na ogromnego ale raz widzialam zdjecie na ktorym mial moze z 10 cm. jak to jest naprawde?
Cytat: "Shagrat"
moja biała tacca nie wykiełkowała  a nasionka niestety dość drogie są
a juz mialam zamawiac nasionka... czyli ze odradzacie sianie?
a o istnieniu zielonych nie mialam zielonego pojecia Shocked

« Odpowiedz #60 : Wrzesień 19, 2007, 08:11:03 »

inna jagna
Gość
« Odpowiedz #61 : Wrzesień 19, 2007, 08:22:56 »

Róża, ja już to gdzieś wcześniej pisałam. Takka bardzo trudno kiełkuje, i zajmuje jej to baaardzo dużo czasu - od 2 do 9 miesięcy. Ja swoje nasionka trzymam w ziemi już ze 2 miesiące i nic się nie dzieje - zostało im jeszcze pół roku z okładem, ale jakoś nie mam zbyt wielkich nadziei  Laughing
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #62 : Wrzesień 19, 2007, 08:25:00 »

Im większe są listki tym większy kwiat, u mnie cała roślinka jest jezcze bardzo malutka i kwiaty także, ale jak podrośnie bardziej to wtedy będą większe, zdjęcia nie mam nie było mnie w domu jak kwitł, mogę jedynie zrobić zdjęcie już przekwitniętego ale widok jest kiepski.

Pozdrawiam Iwona

Zapraszam do naszej internetowej encyklopedii
pod adresem http://www.encyklopedia.multiflora.pl/
tomek137
Gość
« Odpowiedz #63 : Wrzesień 19, 2007, 10:02:40 »

a ja miałem ale mi ktos niestety zakosił z korytarza Mad  Sad
Róża
Aktywny
**

« Odpowiedz #64 : Wrzesień 19, 2007, 11:11:23 »

nic dziwnego, sama bym zakosila Wink

moqina
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #65 : Październik 07, 2007, 20:37:09 »

Ja tez siałam nasionka zakupione na allegro niestety nic z tego.. chyba zakupie sadzonke..  Twisted Evil

pozdrawiam ela  : )
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #66 : Październik 07, 2007, 21:16:58 »

Widziałam wczoraj w Castoramie, wielkie, kwitnące takki (te czarne) po 60 zł.
Nie kupiłam, bo nic o nich nie wiedziałam i teraz coraz bardziej tego żałuję. Chociaż nie wiem gdzie bym ja postawiła. Mr. Green

Pozdrawiam Lidka
Krasnal
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #67 : Styczeń 29, 2008, 17:17:17 »

Nie wiem czy w Storczykach mogę zadać pytanie dotyczące tego kwiatka, ale w niektórych publikacjach jest on zaliczany do bardzo szerokiej rodziny storczyków.
Czy ma już ktoś jakieś doświadczenie w jego hodowli ? Bardzo mi się on podoba ale nigdzie nie mogę znaleźć jakich warunków on wymaga.

Faceci, a szczególnie skrzaciki też kochają kwiaty.
Krzysztof.
Asliae
Aktywny
**

bajarka ;)

« Odpowiedz #68 : Styczeń 29, 2008, 18:20:41 »

ja pamiętam, że tu na pewno był już temat (albo nawet nie jeden) o tej roślince, więc radzę poszukać i nie narażać się moderatorkom Wink
Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #69 : Styczeń 29, 2008, 18:23:29 »

http://www.floraforum.pl/index.php/topic,2637.0.html proszę,tacca nie jest storczykiem. Wink
Maj@
Gaduła

« Odpowiedz #70 : Styczeń 29, 2008, 18:32:14 »

Rośline można kupić na allegro rosline nie sadzonke ani nasiona tylko dorosłą rośline

Pozdrawiam serdecznie Ela.
_Ida_
Rezydent

Ekoterrorysta ;)

« Odpowiedz #71 : Styczeń 31, 2008, 13:48:56 »

Róża, ja już to gdzieś wcześniej pisałam. Takka bardzo trudno kiełkuje, i zajmuje jej to baaardzo dużo czasu - od 2 do 9 miesięcy. Ja swoje nasionka trzymam w ziemi już ze 2 miesiące i nic się nie dzieje - zostało im jeszcze pół roku z okładem, ale jakoś nie mam zbyt wielkich nadziei  Laughing
o kurcze...a ja swoją doniczkę z nasionkami wyrzuciłam po jakiś 4ech miesiąch...bo w instrukcji obsługi napisali, że ona kiełkuje w okolicach 3ego miesiąca... :-/ udało mi się jeno wyhodować piękny mech... Wink

pozdrawiam 
Ida

ficusy i nie tylko cz.1; cz.2; cz.3
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #72 : Styczeń 31, 2008, 13:56:24 »

Ida, nie wiem, czy Cię to pocieszy. Ja te te swoje trzymałam ponad pół roku, do tego w ogrzewanej szklarence, i... też guzik z nich było  Mad
W końcu wyrzuciłam, bo szklarenka mi była potrzebna na inne skarby - mniej kapryśne niz tacca Wink
_Ida_
Rezydent

Ekoterrorysta ;)

« Odpowiedz #73 : Luty 05, 2008, 11:18:17 »

No tak, troszkę mnie to pocieszyło Smile
ja swoje nasionka trzymałam również w ciepełku i pod folią, zamiast podlewać zraszałam, żeby miały wilgotno Smile Cóż... niebawem zabieram się do wysiewu psianki, którą nabyłam na allegro Wink Wbrew pozorom psianki nie są jednoroczne i są barrdzo wdzięczne, jak ktoś lubi malusie kwiatuszki Smile

pozdrawiam 
Ida

ficusy i nie tylko cz.1; cz.2; cz.3
samanti79
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #74 : Sierpień 23, 2008, 08:36:13 »

otrzymałam od mamy taccę i nie mogę dać sobie z nią rady...
liście oklapły przym czy nie straciły turgoru...pochylają się ku dołowi Sad
2 najstarsze żółkną i usychają Surprised
no chyba że ona nie lubi zmian i musi się zaklimatyzować??
Podłoże utrzymuję wilgotne ,zraszam a ona mi marnieje w oczach Sad
doradzicie coś?? Dodam że była to duża roślina ok 70 cm wysokości...teraz kiedy liście oklapły zrobiła się maciupicia Sad

Wszystko co potrzeba mi do szczęścia to dom pełen książek i okna pełne kwiatów...
makosz11
Rezydent

« Odpowiedz #75 : Sierpień 23, 2008, 11:56:12 »

Jak stworzysz roślinie kwiatowy belweder czyli zamknięte okno kwiatowe z wodospadem / takowe jest prezentowane przez jedną z koleżanek z FF / to na pewno będzie spodziewany efekt, czyli odżyje w tropiku.

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi : iść przez życie nie czyniąc hałasu.
samanti79
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #76 : Sierpień 23, 2008, 15:03:06 »

dzięki Cool Smile
nie mam szans na takową witrynę a gdzie ją można obejrzeć??

Wszystko co potrzeba mi do szczęścia to dom pełen książek i okna pełne kwiatów...
sisay
Aktywny
**

« Odpowiedz #77 : Sierpień 23, 2008, 16:02:06 »

Jagodo, sugerujesz że tylko w takich warunkach ona ma szansę się utrzymać?  Shocked

Moje Sukulenty i inne zielone  Smile
Monika.
makosz11
Rezydent

« Odpowiedz #78 : Sierpień 23, 2008, 16:52:28 »

Wystarczy wstukać nazwę w google i uważnie przeczytać wymagania - oranżeria jest podstawą utrzymania rośliny nie tylko przy życiu - /posiadanie w domu ogranicza się jedynie do patrzenia jak zamiera bo podstawowym wymaganiem jest bardzo wysoka wilgotność powietrza, stała temperatura podłoża \- ale i dużą nadzieją na hodowanie, itd. Nim kupimy roślinę warto spenetrować jej pochodzenie, wymagania,  warunki jakie należy jej zapewnić wcale nie "do przetrwania, "ale znacznie lepsze - to moje zdanie i nie koniecznie trzeba się ze mną zgadzać. Nigdy nie kupowałam rośliny na "błysk" bo mi wpadła w oczy jeżeli moja wiedzą o niej była zerowa, a zasada ładna, coś tam się dowiem- zawsze z czasem daje pewność, że takie egzotyczne cudo skończy w śmietniku - co nie znaczy, że nie warto podejmować prób i jak jeden z naszych kolegów  np.  hodować mnóstwo zróżnicowanych i ciekawych roślinek od nasionka .

Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi : iść przez życie nie czyniąc hałasu.
sisay
Aktywny
**

« Odpowiedz #79 : Sierpień 23, 2008, 17:09:32 »

Rozumiem co masz na myśli i zgadzam się...
Chyba każdy zakup rośliny zaczyna się od tego "błysku", ale potem zwykle szuka się informacji o wymaganiach; czasem gra jest nie warta świeczki i lepiej jest odpuścić.
Ja o tacce myślę już od jakiegoś czasu i opisy które znalazłam w necie są bardzo różne.
W tym wątku kilka stron wcześniej jest roślina Petry, która rosła w mieszkaniu. No ale po lekturze forum wiem, że Petra to bardzo zdolna ogrodniczka  Very Happy

Zmartwiło mnie trochę Twoje stwierdzenie, ze "tylko w oranżerii"... bo uważam ze czasem warto mierzyć siły na zamiary i szarpnąć się na bardziej wymagającą roślinkę, w końcu w ten sposób też się dużo uczymy Smile
Ja mam już dla takki upatrzone miejsce na stoliczku obok zachodniego okna, lub na kwietniku dość nisko przy ziemi; pod stoliczkiem będzie stała micha z wodą.

W jednej z aukcji jest taki opis:
"Preferuje stanowiska cieniste, bezpośrednie słońce ma bardzo niekorzystny wpływ na jej liście.
Dosyć wymagająca jeśli chodzi o podłoże. Powinno ono być lekkie, żyzne oraz łatwo przepuszczające wodę. Powinno stanowić mieszaninę ziemi ogrodniczej, kompostu oraz perlitu. Odczyn lekko kwaśny (pH 6.0-6.5) do obojętnego (pH 6.6-7.5).
Ważnym czynnikiem jest również zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza. Aczkolwiek nie należy umieszczać rośliny w miejscu gdzie będzie narażona na silny wiatr."

- myślę ze nie są to warunki, których nie da się stworzyć w mieszkaniu?

Monika.
makosz11
Rezydent

« Odpowiedz #80 : Sierpień 23, 2008, 17:31:12 »

Pogrubiłam w moim poprzednim poście najważniejsze wymagania - jak jesteś pewna że je spełnisz to miłego hodowania  Smile, rodzaj podłoża i umiejscowienie rośliny to kolejne warunki jej rozwoju.Oranżeria to tak jak  pokojowe wiwarium itd. Powędruj w necie a zorientujesz się jakie są w nich warunki i jeżeli takie stworzysz w pokoju na kwietniku czy szafeczce...wilgotność powietrza 70-90 % itd...Może masz rację, ale ja na przykładzie zwykłych marantowatych wiem, że bez fontanny i w miarę stałej temp. podłoża /nie temp.pomieszczenia/  długo nie utrzyma się roślin w dobrej kondycji bez okresowych kłopotów. Nie hoduję storczyków  i wielu innych roślin bo nie jestem w stanie w moim mieszkaniu stworzyć im odpowiednich warunków, nawet moje czasowe wiwarium zlikwidowałam bo nie miało właściwej wentylacji, ogrzewania itd, podłoże pokryło się pleśnią. Uczymy się na błędach , korzystniej uczyć się na cudzych co w żadnym wypadku nie traktuj jako zniechęcanie z mojej strony do zakupu jakiejkolwiek egzotycznej rośliny itd.

makosz11
Rezydent

« Odpowiedz #81 : Sierpień 23, 2008, 18:01:56 »

Zajrzyj tutaj do Małgosi
http://www.floraforum.pl/index.php/topic,6803.0.html

sisay
Aktywny
**

« Odpowiedz #82 : Sierpień 23, 2008, 18:18:42 »

Znam ten wątek Smile Czego mam szukać dokladnie? Tego przerobionego terrarium? Czy okna? Smile
Jedno i drugie to moje marzenie  Rolling Eyes Ale o tym będę myśleć dopiero po przeprowadzce.

Monika.
Urszula531-U1
Nowicjusz
*

Lubelskie, Strefa 6b

« Odpowiedz #83 : Styczeń 04, 2009, 20:28:44 »

Hello!! jest tu ktoś jeszcze z "nietoperzem" czy wątek umarł śmiercią naturalną?

"Dokąd zmierzasz...?
         Na drugą stronę poranka..."

Ulka Smile
mariusz_pol
Aktywny
**

« Odpowiedz #84 : Styczeń 04, 2009, 20:38:53 »

Powiem jedno na temat tego kwiatka jest cudowny. Wygląda bajecznie, ja sobie na takie coś nie mogę pozwolić, boję się, że mi umrze, a pewnie jest to droga roślina.

Urszula531-U1
Nowicjusz
*

Lubelskie, Strefa 6b

« Odpowiedz #85 : Styczeń 05, 2009, 12:35:32 »

No fakt, najtańszy nie jest, za sporą sadzonkę zapłaciłam 60 zł. może nie jest to też i najwyższa półka, ale,,, wiadomo, jak mi padnie to by przykre było Sad ale jestem dobrej myśli !! Smile

"Dokąd zmierzasz...?

Ulka Smile
aiszo
Rezydent

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #86 : Styczeń 08, 2009, 12:40:33 »

Napisz coś więcej Smile. Gdzie stoi, jak to dziwo podlewasz, czy kupiłaś kwitnącą?

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
Urszula531-U1
Nowicjusz
*

Lubelskie, Strefa 6b

« Odpowiedz #87 : Styczeń 11, 2009, 11:12:47 »

Tak szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem,,,, Laughing

Kupiłam i czekam póki co na przesyłkę, wyślą mi taccę dopiero jak mrozy ustąpią (taccę i m.in. "żółwia Smile )
Sądząc po zdjęciach jest spora, no i z opisu aukcji wynika że ma zawiązany pąk kwiatowy, więc niedługo będzie kwitła.
Mam zamiar postawić ją na południowym parapecie, póki zima i brak słońca to bezpośrednio na nim, a w lecie z racji tego że mi na tym parapecie wszystkie kwiatki pali, przestawię ją po prostu za firankę, lub na wschodnie okno (innych stron świata już nie mam Smile )
Jak tylko odwiedzi mnie kurier z moimi ślicznościami, wkleję zdjęcie tacci, no i okaże się co też tak naprawdę nabyłam Smile

"Dokąd zmierzasz...?

Ulka Smile
Urszula531-U1
Nowicjusz
*

Lubelskie, Strefa 6b

« Odpowiedz #88 : Styczeń 20, 2009, 20:05:11 »

A więc, uroczyście oświadczam, że kurier odwiedził mnie dzisiaj,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sorki że tak śmiecę "gałami", ale dosłownie takie oczy zrobiłam jak paczkę otworzyłam Smile

Faaaaaaaaajne,,,,,,,,,,,,,,,  Razz

Post dołączony: Styczeń 20, 2009, 20:07:54
Sadzonka - o ile można to tak nazwać, ma około 50-60 cm, nie licząc doniczki oczywiście, ma dwa pąki kwiatowe, co widać na zdjęciach, oraz bonus :B czyli jakieś 2 odnóżki z tego co widzę, ale znam tego kwiata na tyle mało że mogę się mylić, chociaż tak to wygląda,,,
Very Happy

"Dokąd zmierzasz...?

Ulka Smile
goll
Aktywny
**

« Odpowiedz #89 : Styczeń 20, 2009, 21:25:17 »

Ło matko, ona jest naprawdę świetna.Trzymam kciuki,żeby się zadomowiła i zakwitła z tych pączków, pokaz zdjecia jak się uda.

Lucyna    strefa 6b świętokrzyskie

Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: