Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Lipiec 26, 2014, 12:08:53
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mango  (Przeczytany 8675 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mara
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 28, 2007, 18:29:36 »

Czy ktoś próbował wyhodowac mango z pestki ? zna ktos jakąś fajna stronkę opisującą jak je zasadzić i po ilu dniach kiełkuje ?

Pozdrawiam z Łodzi Smile
« : Kwiecień 28, 2007, 18:29:36 »

Takeru
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2007, 21:07:47 »

A mianowicie o jaką odmianę chodzi? w Wikipedii podają że jest 45 odmian.

Na innym forum ktoś napisał że nasiona kiełkują tylko nie wie jak dobrze bo słyszał że ciężko
a co do nasion tych roślin to wiem że kiełkują smile tylko niewiem jak dobrze bo słyszałem że z tym ciężko. Ale problemu nie powinno być

Jak chcesz możesz kupić sadzonkę:
http://www.allegro.pl/item190470796_mango_piekna_sadzonka_do_domu_od_oleander.html

A tak to całkowicie pojęcia nie mam.

Pozdrawiam!

Pozdrawiam ze Szczecina, Rafał
Mara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2007, 21:09:50 »

Takeru pojęcia nie mam jaka to może być odmiana .. kupiłam ją w hipermarkecie ...
A ta sadzoneczka troszeczke drogawa  Confused no nic zobaczę co z tego mojego wyrośnie Smile jak tylko coś z niego będzie to się pochwalę  Wink

Takeru mam do ciebie jeszcze pytanko w sprawie kiwi
Otóż zasiałam tydzień temu pesteczki które miały już około 3 mm kiełki i siedzą w ziemi i nic narazie sie nie pokazuje .. jak dużo czasu potrzebowały Twoje nim wykiełkowały ? ( mam na myśli tyle czasu żeby było je widac na powierzchni doniczki )

Pozdrawiam z Łodzi Smile
Takeru
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2007, 22:10:14 »

Tydzień, półtora...Wink a powiedz jak głęboko je posadziłaś?Wink bo ja nasypałem ziemi do szklanki i położyłem, po czym nasypałem łyżeczkę (do cukru) ziemi i "rozsmarowałem". (później to podlałem (3 łyżeczki wody) i przykryłem folią). Mr. Green

Mara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Maj 02, 2007, 08:24:32 »

ups .. to ja je posadziłam troszeczkę głębiej tak około 1 cm ..   Rolling Eyes

Pozdrawiam z Łodzi Smile
Takeru
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Maj 02, 2007, 11:58:39 »

noto powinno też wyrosnąć  Mr. Green bo 2 partia moich kiwi jest z ziemi  Surprised  jedno już kiełkuje (nasionka zakopałem 0,5cm ziemi; na to jeszcze nasionka winogronu (już 2 wykiełkowały  Mr. Green ) i kolejne 0,5cm)

Pozdrawiam!

Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Maj 28, 2007, 23:38:44 »

czesto wdojrzalych owocach mango pestki juz kielkuja. Ja niechcacy obcielam wlasnie takiego kielka:(
Mara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Maj 29, 2007, 14:17:17 »

Takeru a masz może fotki ?

Pozdrawiam z Łodzi Smile
Ivy
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 13, 2007, 12:46:21 »

Czy ktoś wie ile takie mango kiełkuje?
Znajomy poczęstował mnie mango, a ja poczęstowałam się pestką. Znalazłam w necie wieści, że pestkę mango trzeba moczyć 2 dni w ciepłej wodzie potem ją naciąć i do ziemi wsadzić. Niestety chyba coś schraniłam bo pestka siedzi w ziemi i chyba już gnije. Nie mam śmiałości jej wykopać i sprawdzić czy rzeczywiście. Jak ktoś zna jakiś ciekawy sposób to chętnie zjem jeszcze jedno mango w celu posięścia pestki.
pozdrawiam
Mara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 13, 2007, 19:35:07 »

moje mango siedzi już ok. miesiąca i nic .. i chyba pleśnieje Sad

Pozdrawiam z Łodzi Smile
Zoe
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 23, 2007, 08:34:14 »

Maro regulamin forum punkt 2.
Mara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 23, 2007, 15:39:18 »

Zoe o co chodzi Ci z tym regulaminem ?

Pozdrawiam z Łodzi Smile
Zoe
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 23, 2007, 16:27:02 »

Chodzi o link w podpisie, który zlikwidowałam.
autumn_sun
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Sierpień 29, 2007, 13:45:24 »

To roczne mango które na razie nie sprawia żadnych problemów. Chciałem zasięgnąć waszej opinii na to w jaki sposób próbować prowadzić go dalej. Zacząć obcinać wierzchołek czy pozwolić mu tak rosnąć ?

Pozdrawiam, Radek Wink
Etelia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Sierpień 29, 2007, 16:07:19 »

eeeee no Radziu fajne masz to mango Mr. Green , moze on tylko wiekszej doniczki potrzebuje. Na razie to mu nic nie obcinaj. Pozdrawiam
vivi-lp
Nowicjusz
*

każdy ma jakieś hobby, ja mam ich miliony ;)

« Odpowiedz #15 : Maj 09, 2009, 18:14:36 »

Czy ktoś wie ile takie mango kiełkuje?
moje mango kiełkowało około 2-3 tygodnie Wink już raz w jakimś wątku pisałem jak je sadziłem ;]
ale mogę powtórzyć:
~ pestkę dostałem od siostry, wyjęta z owocu około 2 tygodnie wcześniej,
~ lekko ją rozłupałem żeby szybciej kiełkowało ale nie oddzielałem twardej części od tego co jest w środku,
~ włożyłem na noc do szklanki z ciepłą wodą,
~ na drugi dzień przygotowałem małą doniczkę z mieszanką ziemia piasek (2*1),
~ pestkę położyłem poziomo, i przykryłem cienką warstwą ziemi (nie nakładałem żądnej foli lub innych wynalazków),
~ podlałem i postawiłem w lekko nasłonecznionym ciepłym miejscu,
~ stała tak około 2 tygodnie podlewana na tyle żeby ziemia nie przeschła ale też żeby nie była za bardzo przelana,
~ między 2 a 3 tygodniem zaczęła kiełkować,
~ później sadzonka rosła błyskawicznie,
~ do momenty gdy korzeń nie wylądował w podstawce i nie zaczął gnić od zbierającej się tam wody ;/ zastopowało to trochę wzrost
~ zmieniłem doniczkę na większą i odczekałem trochę - mango zaczęło wypuszczać kolejne kolorowe listki ;D (info dla nie świadomych: młode listki mango mają bardzo ciekawy kolor [coś podobnego do #990099]  dlatego jeśli ktoś nie wie co to za roślina na początku myśli że to jakiś kwiat) dopiero gdy robią się większe przebarwiają się na zielono,
~ zmiana doniczki jednak na niewiele się zda bo właśnie podniosłem ją do góry i znowu wystaje z niej mały korzonek ;/
~ więc ogólna rada żeby sadzić mango w palmówkach [doniczka nie musi być szeroka ale koniecznie wysoka],
~ gdy pierwszy raz przesadzałem mango stwierdziłem, że nie ma ono zbyt rozbudowanego korzenia - generalnie to jeden badyl, który rośnie tyle w dół co główny pęd w górę Razz 

... Confused sugerowane rozwiązanie problemów wielu forumowiczów, których wątki o mango przeglądałem i znajdowałem w nich informacje, że ich mango pięknie rosło aż w pewnym momencie nagle padło Razz - sprawdzajcie czasem czy wasza roślinka nie ma już w podstawce swojego korzenia, który zaczyna powoli gnić, bo gdy już zgnije lub uschnie to waszej roślince niewiele pomoże ...

... mam nadzieję, że komuś pomogłem ;D powodzenia

zapraszam do mojej galerii:
http://picasaweb.google.pl/DestructionSystem

Life's a GAME Wink
anulka247
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Maj 09, 2009, 19:11:18 »

Mojej korzonek wystawał z donicy i faktycznie zgnił od podlewania. Roślina też padła...  Sad
kreedka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Sierpień 13, 2009, 18:13:35 »

Mnie się udało co nieco wyhodować, zdjęcia są w innym wątku: http://www.floraforum.pl/index.php/topic,5916.0.html

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: