Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Sierpień 21, 2014, 03:19:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Protea cynaroides - White Crown  (Przeczytany 535 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arek
Aktywny
**

lato, plaża, słońce, zapomnienie... lalalala

« : Lipiec 06, 2009, 21:18:27 »

Nie znalazłem zakładam, ktoś z Was uprawia coś z rodzaju protea? I ma ochotę podzielić się wiadomościami?

Ja dopiero zaczynam nabyłem takiego cudaka (tak, dobrze widać, kwitnie na biało Smile )

i chcę mu zapewnić dobre warunki, bo wiem, ze do łatwych nie należy, znalazłem w wątku chinanit , że ona ma i dostałem kilka cennych informacji, mianowicie:

To są bardzo trudne rośliny. (...)
Podłoże powinno być bardzo przepuszczalne o lekko kwaśnym (do obojętnego) odczynie. Wody w sezonie sporo, potem trzeba mocno ograniczyć, ale nigdy nie powinna całkiem przesychać. Ponadto max słońca, ciepła i silny ruch powietrza. Latem to nie ma problemu, bo stoi na południowym balkonie, ale zimą jest kłopot z dostarczaniem jej świeżego powietrza w naszych warunkach, bo wietrzenie odpada Sad. Aha, jest wrażliwa na fosforany i azotany, zatem trzeba uważać, bo liście brązowieją. To chyba tyle mogę od siebie. I życzę powodzenia, bo będzie potrzebne Smile.

Ja jeszcze doczytałem, ze najlepiej uprawiać na granicie, nie nawozić niczym Smile no i że kapryśna.

Ktoś jeszcze coś dopisze?

pozdrawiam
arek

...la la la la la laaaaaa back to black....

Smile
Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
« : Lipiec 06, 2009, 21:18:27 »

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: