Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Lipiec 30, 2014, 01:54:02
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Albicja-jedwabne drzewo  (Przeczytany 4095 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sirga
Aktywny
**

« : Maj 25, 2009, 19:50:58 »

Mimoza ma już od dawna wątek więc pora na jej większa kuzynkę  Cool
Zakupiłam sobie dwie paczki nasion Albicji  i mam pytanie czy ktoś na tym forum już wysiewał nasionka? jeśli tak to proszę o informacje jakie podłoże zastosować , jak podlewać i jakie światło ona preferuję.Wiem że należy moczyć nasionka w letniej wodzie przez 24 godziny.Kupiłam specjalne podłoże do wysiewu i pikowania  czy ono się nada do nasion egzotycznej roślinki ? Będę wdzięczna za rady  Very Happy
Pochwalcie się swoimi okazami Wink opiszcie jak przebiega hodowla i podzielcie się doświadczeniami  Very Happy

« : Maj 25, 2009, 19:50:58 »

goll
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Maj 25, 2009, 20:07:27 »

Sirga ja mam dwie małe siewki albicji,jedne siałam w ub roku,i padły-tak mi się wydawało,a tu niespodzianka wiosną, wyszła jedna roślinka ,dwa nasionka dostałam w ramach promocji przy zakupie innych nasion wiosną tego roku,wysiałam i mam jedną roślinę tegoroczną w tej chwili są obydwie na zewnątrz i szykuję się do przesadzenia siewek.Ja je tylko moczyłam przed wysianiem,ziemia uniwersalna, bo taką miałam ,po namoczeniu szybko kiełkują.

Lucyna    strefa 6b świętokrzyskie
quillamaru
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Maj 25, 2009, 21:55:01 »

Albizia bardzo szybko kielkuje i rownie szybko rosnie. Zapewn jej duzo ciepla, nasionka powinno sie wysiewac do pojedynczych doniczek, bo, bedac sporym drzewkiem, ma tez spore korzenie. Podloze jest jej obojetne. Nie wytrzymuje zimy, nalezy ja traktowac tak, jak inne rosliny tropikalne.
Roslina jest sliczna, kwiaty sa wyjatkowo urocze i pieknie pachna.
Powodzenia Smile

Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Maj 25, 2009, 22:01:45 »

Dziękuję za rady jutro je posadzę  do plastikowych kubeczków do soku i dam do mini szklarni .Jak otworzyłam paczkę to byłam w ciężkim szoku bo na allegro 10 nasion kosztuje od 3,50 do 5zł a ja za 5,20 kupiłam paczkę w której naliczyłam 112 nasion  Confused więc raczej nie ma szans że nie wyhoduję chociaż kilku drzewek  Very Happy

lesnik
Nowicjusz
*

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #4 : Maj 25, 2009, 22:46:54 »

Nie martw się na zapas ewentualnymi nadwyżkami, myślę że chętni na to cudo zawsze się znajdą.
Dla takiej ilości nasion  lepszy byłby chyba większy pojemnik a potem pikowanie siewek.
Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Maj 25, 2009, 23:36:18 »

Na razie moczę 30 szt. i zobaczę ile wzejdzie,więcej mi do szklarenki nie wejdzie.Może jeszcze z 20szt wysieję do misy.

Post dołączony: Maj 26, 2009, 14:38:56
Wysiałam wszystkie Very Happy połowę moczyłam przez dobę ,resztę zasiałam prosto z paczki zobaczymy ile wzejdzie Very Happy

lidka
Aktywny
**

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #6 : Maj 26, 2009, 16:21:09 »

Ja siałam w zeszłym roku,dość długo schodziły ale wschody były prawie 100% ,u mnie rosną powoli  Sad zimowały w stanie bezlistnym teraz wypuszczają listki,a na nadwyżki jakoś chętnych nie było.

Nie płacz w liście,nie pisz że los ciebie kopnął,
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia,
kiedy Bóg drzwi zamyka-to otwiera okno...
                    ks.Jan Twardowski
Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 06, 2009, 11:22:04 »

Dzisiaj wyszedł pierwszy malec z ziemi Very Happy ja z braku miejsca większość doniczek z nasionami mam na balkonie więc trochę poczekam na wschody.

dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 13, 2009, 14:24:08 »

ja moczę juz 3 dzień nasiona albicji i niektóre wygladają jakby wyrastał z nich korzonek. dzis idą do ziemi. ja kupilem za 3 złote w sklepie ogrodniczym nasiona nie liczyłem ale było ich sporo

Kamil

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: