Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Listopad 22, 2014, 00:42:21
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [Florovit] do storczyków  (Przeczytany 5441 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bonzo
Nowicjusz
*

« : Lipiec 20, 2006, 09:14:05 »

Florovit do storczyków czy ten nawóz będzie dobry do falków ? Pytam dla tego bo jest najtańszy w sklepie a na półce gdzie stoi jest napis "niewiarygodnie skuteczny musisz go mieć".  Cool
« : Lipiec 20, 2006, 09:14:05 »

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Lipiec 20, 2006, 09:21:57 »

Nie stosowalam tego nawozu, wiem ze produkuja tez nawozy dla pelargoni i na ten moja znajoma nie nazeka. Jaki ma sklad ten nawoz?

Pozdrawiam Iwona

Zapraszam do naszej internetowej encyklopedii
pod adresem http://www.encyklopedia.multiflora.pl/
Bonzo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 20, 2006, 10:04:33 »

Podaje skład:  Cool  NPK 3-5-7

3% azot całkowity, 1% azot azotanowy, 2% azot aminowy.
5% pięciotlenek fosforu
7% tlenek potasu
0.02% bor
0.008% miedź
0.03 żelazo
0.015% mangan
0.002% molibden
0.015 cynk

Dodam jeszcze że miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk są schelatowane przez EDTA (cokolwiek to znaczy).  Rolling Eyes  Akceptowalna stabilność frakcji schelatowanej w zakresie pH 3-7
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Lipiec 20, 2006, 10:17:15 »

Mozna sprobowac z tym nawozem, mysle ze nie ma sie co cena sugerowac.

Jednak gdzies czytalam ze nawoz do storczykow powinien miec ta srodkowa wartosc niska. Ja stosuje nawoz Nawomix, normalnie w sklepach internetowych kosztuje okolo 15 zl za butelke, ja kupilam po 4 zl na allegro i jestem zadowolona. Jak stosowalam nawozy o podobnych wartosciach to nie widzialam rezultatow, a teraz je widze. Ma takie wartosci
N 11.7 (azot)
P 1,31  (fosfor)
K 11,1 (potas)

Pozdrawiam Iwona

Petra
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Lipiec 20, 2006, 10:18:10 »

Jego skladniki sa tak dobrane ze wplywa on i na piekny wzrost i na dlugie i okazale kwitnienie.

Prosze sobie zajrzec tutaj, ten storczyk tez jest nawozony nawomixem
http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=1&r=3452&pg=1

co prawda duzo zalezy od samej rosliny, no ale zeby wyksztalcic tyle kwiatow to storczyk potrzebowal odp dokarmiania, a efekt jest niesamowity.

Dodam jeszcze ze ten nawoz nadaje sie takze do nawozenia dolistnego.
Jak sie skonczy tobie ten nawoz florowit to polecam nawomix.

Pozdrawiam Iwona

Bonzo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Lipiec 20, 2006, 11:00:46 »

Narazie zastosuje ten florovit zobacze jakie rezultaty przyniesie. Mam nawóz który ma skład NPK 5.3-3.4-6.3 nadał on by się do cytrusów i innych roślin kwitnących pokojowych ?  Rolling Eyes
Petra
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Lipiec 20, 2006, 11:09:51 »

Mysle ze sie nada do kwitnacych, jednak cytrusy powinny miec nawoz o wysokich ostatnich liczbach, czyli duzo potasu i fosforu. Dlaczego, ano dlatego iz fosfor wplywa na kwiaty i korzenie a potas na owoce i zapasy.

Pozdrawiam Iwona

Aletea
Nowicjusz
*

"zielono nam w głowach i fiołki w niej rosną"

« Odpowiedz #7 : Sierpień 07, 2007, 00:06:51 »

długo szukałam poleconego przez Petrę nawozu i miałam duże problemy z jego znalezieniem. jeśli ktoś też ma z tym problem, a chciałby kupić Nawomix to może przyda mu się informacja, że kilka jego egzemplarzy dostępnych jest w tej chwili na Allegro.

zwykłe i niezwykłe życie chartów afgańskich
www.czatyrdach.za.pl
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #8 : Sierpień 07, 2007, 00:28:59 »

Dzięki ! Very Happy

Pozdrawiam - Jola Smile

A Stefek bezczelnie zmienił szkodę...
Moje chychcie
danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Styczeń 06, 2008, 09:50:14 »

Kupiłam nawóż Nawomix  do storczyków i mam pytanie jak go uzywać ? W dawkowaniu pisze 1-2 nakrętki na litr wody .wskazane nawozenie wz kazdym podlewaniem.Wszędzie na forum zalecają podlewą 1/2 zalecanej dawki z każdym podlewaniem.Może ktoś ma doswiadczwnie z tym nawozem do storczyków.Pozdrawiami czekam na informację.
foxtrot
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 06, 2008, 13:22:43 »

Miej zasade ze zawsze lepiej dac mniejsza dawke niz przedobrzyć, nawozenie zalezy od wielu czynnikow, wiek rosliny, warunki uprawy itp..
probeta
Gaduła

« Odpowiedz #11 : Styczeń 09, 2008, 15:10:16 »

Storczyki w naturze są podlewane przez deszcze - przewodność wody deszczowej w mikrosimensach to około 3-14 (wody destylowanej w przybliżeniu tyle samo) - przewodność wody z kranu to w zależności od regionu 300-800 mikrosimensów, wody oligoceńskiej tak około 800 i więcej (wiadomo im trwardsza woda tym smaczniejsza dla nas) - jak jeszcze dodamy do tego nawóz to wychodzi nam ponad 1200 mikrosimensów i w tej sytuacji dochodzi do poparzeń korzeni. To dlatego zaleca się zmiękczanie wody i dawanie połowy a nawet 1/4 nawozu zalecanego na opakowaniach.
To co zalecają jest dobre na warunki wysokiej wilgotności powietrza gdzie jest inna przewodność osmotyczna korzeni oraz na wody miękkie używane przez producentów i u producentów a nie na uprawę parapetową - dla mnie osobiście to jakaś wielka pomyłka z tymi zalecanymi na opakowaniach stężeniami.
Mikrosimensami określamy przewodność prądu w roztworach im więcej tym większe stężenie soli - a sole to dla roślin nawóz - to tak w uproszczeniu.
A, jeszcze jedno - stosując wody uzdatnione np. destylowaną czy RO należy wprowadzać wapń do roztworów np 10% procent odstanej wody kranowej nieuzdatnionej.
I jeszcze taka mała dygresja - ja zgadzam się w 100% z Zoe - nie ważne do czego jest ten nawóz ale ważne są proporcje na odpowiedni w danym momencie wzrost rośliny - Zoe mówi o tym wszędzie - dla początkującego najlepsze są nawozy o zrównoważonym składzie, czyli 1-1-1 ; 5-5-5 lub podobne.

Kasiek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Luty 22, 2008, 18:31:19 »

Ja od jakiegoś miesiąca-półtorej też stosuję Florovit ) był taki tani że kupiłam żeby sprawdzić, niecałe 4 złote  Laughing
Póki co storczyki rosną dobrze, te które już kwitły kwitną dalej i otwierają następne pąki  Very Happy
Reszta rośnie, wolno acz konsekwentnie   Smile

salatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Luty 22, 2008, 18:50:10 »

a czy ten Nawomix mozna stosowac również w okresie spoczynku??? są różne szkoły   Mad

Pozdrawiam Monia

http://www.floraforum.pl/index.php/topic,10974.0.html   moje fiołeczki Smile

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: